На заході були присутні Володимир Бевз, чоловік Тамари Корсунської і дідусь Олександри, він же й був ініціатором проведення заходу; Борис Бабенко, відомий в Україні мандрівний кобзар, бандурист, у репертуарі якого багато пісень на вірші Олександри Бурбело; творча інтелігенція міста, молодь, шанувальники творчості Тамари Корсунської та Олександри Бурбело.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам'ять талановитих митців. Примхлива доля передчасно обірвала їхні життя: Тамари Олексіївни – у 2015 році, Саші – у 2013.
Тамара Олексіївна Бевз (дівоче прізвище – Андреєва) народилася в родині вчителів 18 червня 1947 року в м. Корсуні-Шевченківському. Звідси й творчий псевдонім – «Корсунська». У 1962 році закінчила Черепинську восьмирічну школу, а потім продовжила навчання в Корсунь-Шевченківській середній школі №1, яку закінчила в 1965 році з золотою медаллю. Після школи поступила до Корсунь-Шевченківського педагогічного училища імені Т.Г. Шевченка (нині – педагогічний коледж), який закінчила в 1967 році. Вищу педагогічну освіту Тамара Олексіївна здобула в Київському педагогічному інституті на філологічному факультеті за спеціальністю «Українська мова та література». Жила і працювала в м. Вінниці, викладала на кафедрі української мови Інституту філології й журналістики Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського. У 1996 році здобула науковий ступінь кандидата філологічних наук, згодом – вчене звання доцента.
Учасників заходу особливо вразила творчість і доля Олександри Бурбело. Саша народилася 1січня 1998 році в м. Вінниці. Мріяла стати письменницею. З дитинства писала казки, легенди, оповідання та вірші. У її творчому доробку 8 книг і збірок, зокрема, «Зимова Україна, «Я лиш струна на арфі України», «Золота росинка». У жовтні 2017 року вийшов із друку збірник пісень на слова Саші – «Свої пісні дарую всім на радість». У 15-річному віці Олександра Бурбело стала наймолодшим членом Національної спілки письменників України (посмертно). У грудні 2016 року в м. Вінниці засновано щорічну літературно-мистецьку премію журналу «Вінницький край» імені Олександри Бурбело – «Струна на арфі України».
На заході щемко прозвучали пісні на слова юної поетеси у виконанні бандуриста Бориса Бабенка та вірші Тамари Корсунської з поетичної збірки «Козацький і Шевченків край», які прочитали члени гуртка «Гарячі серця» Корсунь-Шевченківського районного центру дитячої та юнацької творчості (керівник – Алла Іваненко) Михайло Нагаєць, Ольга Дурова, Марія Сердюк та Алла Маляренко. Свої думки щодо творчості Тамари Корсунської і Олександри Бурбело висловили також Світлана Перець, головний редактор газети «Надросся», Анна Савранська та Ольга Рівна, члени літературно-мистецького жіночого клубу «Барви», поетеса Людмила Бистрова-Дробот.
Присутні переглянули відеофільми про творчість Тамари Корсунської та Олександри Бурбело. З інтересом познайомились із книжковою виставкою творчого доробку обох талановитих поетес. Деякі їхні твори Володимир Якович подарував Заповіднику.
Ми щиро вдячні Володимиру Бевзу, Борису Бабенку за надану можливість глибше доторкнутися до творчості нашої талановитої землячки Тамари Корсунської і її онучки Олександри Бурбело. Ми впевнені, що ще не раз у нас виникне потреба взяти до рук їхні книги і зануритись у світ любові й добра.
 
Інформацію підготувала Галина Давиденко,
завідувач науково-методичного відділу освітньої роботи Заповідника.
Фото Лідії Овсієнко.