В історичному музеї Заповідника створена виставка «Історичними стежками Криму». На невеликій експозиційній площі представлено близько 50 експонатів із фондової колекції та наукової бібліотеки Заповідника, які розповідають про історію Криму від найдавніших часів до сьогодення. 
Заселення території півострова відбулося близько 100 тисяч років тому, у кам’яну добу. У Криму перетиналися шляхи багатьох племен і народів, відбувалися численні історичні події, важливі для багатьох держав. За археологічними і писемними джерелами, у давні часи там мешкали кіммерійці, таври, скіфи, алани, гуни, хозари.
У VІ–V ст. до н. е. на чорноморському узбережжі були засновані грецькі міста-держави, найсильніші серед них – Пантікапей (залишки збереглись на території сучасної Керчі) і Херсонес (сучасний Севастополь). Згодом свій вплив на Крим поширили Римська імперія і Візантія.
Із ІХ ст. помітною стала участь слов’ян у подіях у Криму. Найвідомішим є похід великого князя київського Володимира в 988 році на Херсонес. Того ж року князь прийняв хрещення і розпочав християнізацію Русі.
На початку ХІІІ ст. у Криму з’явилися генуезці, головним оплотом яких стала Кафа (нині – м. Феодосія).
У ХІІ ст. у Крим прийшли половці, на початку ХІІІ ст. – монголи. Останні були асимільовані місцевими тюркомовними племенами з одночасним поширенням на них імені «татари». У середині ХV ст. татари утворили Кримський ханат, який в останній чверті того ж століття став васалом Османської імперії. Як ворожі, так і союзницькі стосунки поєднували татар і українських козаків. Під час Національно-визвольної війни українського народу середини ХVІІ ст. татари допомагали козакам здобути перемоги в битвах під Жовтими Вода, Корсунем, Пилявцями, однак вони зрадили Богдана Хмельницького під Берестечком. Козаки разом із татарами розбили московське військо в Конотопській битві.
Наприкінці ХVІІ ст. розпочала чинити тиск на Кримський ханат Російська імперія. У 1783 році Крим був приєднаний до її складу.
Під час Другої світової війни в Криму відбувалися масштабні бойові дії, зокрема за м. Севастополь. У боях за Крим брали участь і жителі та уродженці сучасного Корсунь-Шевченківського району. Трагічною сторінкою війни стала депортація в травні 1944 року корінного населення – кримських татар, які змогли повернутися на рідну землю лише напередодні розпаду Радянського Союзу.
У 1954 році Крим був переданий до складу Української РСР.
У лютому 2014 року Російська Федерація розпочала військову спецоперацію з окупації Криму, у результаті якої відбулась його анексія. Частина військовослужбовців Збройних сил України повернулася з Криму в Україну, серед них і корсунці, зокрема майор Євгеній Томіленко. Нині кримські татари, котрі залишилися в окупованому Криму, зазнають значних утисків.
Історія Криму драматична і трагічна, насичена подіями. На території Криму збереглось багато пам’яток археології, історії, архітектури тощо. Мета виставки – привернути увагу відвідувачів до історії Криму, спонукати її вивчати. 
Запрошуємо відвідати виставку «Історичними стежками Криму», яка експонуватиметься до 15 квітня.