30 травня відбулося засідання «Круглого столу» з нагоди 25-річчя з часу виходу науково-популярного історичного видання «Корсунський часопис», започаткованого Корсунь-Шевченківським державним історико-культурним заповідником. Його місія – це «відновити давні традиції української інтелігенції: викликати інтерес до минулого свого народу, допомогти осягнути його велич, усвідомити себе нащадком давнього роду». Саме ці слова були на обкладинці першого числа журналу і ми їх дотримуємося при підготовці наступних чисел.
Незмінним головним редактором є директор Заповідника Парасковія Степенькіна, членами редколегії – учитель української мови та літератури Корсунь-Шевченківської загальноосвітньої середньої школи №1 Тетяна Бондаренко, літературознавець Світлана Дремлюк, завідувач історичного музею Станіслав Степенькін. 
За 25 років було видано 37 чисел журналу, на сторінках якого опубліковано 356 статей, із них понад 200 підготували науковці Заповідника. До наукового обігу було введено 169 нових джерел, які стануть потужною базою для подальших досліджень.
Серед зарубіжних авторів – Ярослав Лебединський-Пайе (Франція), Діна і Олександр Муратови (Чехія), Олексій Русаков і Рада Хільчевська (Росія). Постійним автором журналу є професор, доктор історичних наук отець Юрій Мицик (м. Київ). Це для нас є визнанням, але водночас і великою відповідальністю. Завдяки публікаціям Юрія Андрійовича і кандидата історичних наук Інни Тарасенко до наукового обігу було введено 141 джерело. Особливо цінним є листування уродженця Корсунщини, відомого хореографа Василя Авраменка з його родичами й Іваном Боберським, відшукане Юрієм Андрійовичем і Інною Юріївною в архіві Канади.
На сторінках «Часопису» започатковано вивчення родоводу троюрідного брата і свояка Тараса Григоровича Шевченка Варфоломія Григоровича Шевченка. Першими в дослідженні стали статті Клавдії Колесникової «Мій щирий брате і друже» і «Дещо про родину Варфоломія Шевченка». Продовженням цієї теми стала спільна публікація відомої в Україні дослідниці Варфоломієвого роду Ольги Ройциної і Парасковії Степенькіної «Варфоломій Григорович Шевченко: гілки роду». Досить цінною є стаття Ольги Василівни «Моє листування з Петром Володимировичем Журом», котра опублікована була лише в «Часописі».
Уперше на сторінках «Часопису» колишній завідувач історичного музею Анатолій Ніколенко подав матеріали про Голодомор і репресії на Корсунщині; присвятив свої численні статті розвитку охорони здоров’я, діяльності закладів культури, а також багатьом підприємствам і установам міста. Узагальнюючий матеріал про митців декоративно-прикладного мистецтва подав на сторінках «Часопису» колишній завідувач художньої галереї Анатолій Іванович Бахмут.
Багато уваги приділено публікаціям з історії Корсунщини. Серед їх авторів: колишні працівники – Петро Стецик, Світлана Коваленко і Клавдія Колесникова, і нинішні – Парасковія Степенькіна, Лідія Овсієнко, Станіслав Степенькін, Світлана Костенко, Тетяна Полякова, Людмила Кочегура, Галина Давиденко, Андрій Хаврусь, Лариса Цьоменко, Олена Райкова, Лариса Іваненко, Анна Зубко.
Не залишився «Часопис» осторонь подій, котрі відбуваються на Сході України. Це статті про учасників бойових дій і волонтерів, підготовлені науковими працівниками Галиною Давиденко і Ларисою Іваненко.
Під час засідання «Круглого столу» відбувся обмін думками стосовно важливості подальшого видання «Корсунського часопису». Про інформативність журналу розповіла провідний бібліотекар наукової бібліотеки Валентина Гриценко; на важливість «Часопису» у висвітленні матеріалів щорічних наукових читань звернула увагу заступник директора з наукової роботи Лідія Овсієнко; про використання журналу читачами районної бібліотеки розповіла директор Валентина Шкребтій; про свої наукові дослідження розповіла редактор газети "Надежда" Клавдія Колесникова; під час свого виступу Світлана Дремлюк передала Заповіднику досить цінні книги з власної бібліотеки та інші предмети; своїми думками про «Часопис» поділився краєзнавець Леонід Ворошило; високу оцінку виданню надала колишній редактор газети «Надросся», заслужений журналіст України Людмила Моренко.
Відрадно, що в роботі «Круглого столу» взяли участь студенти педагогічного коледжу ім. Т.Г.Шевченка, що дає «Часопису» надію на майбутнє. 
Побажаємо «Корсунському часопису» нових авторів і вагомих публікацій.
Світлини Олега Теплицького.