У музеї історії Корсунь-Шевченківської битви Заповідника розгорнуто виставку «Був важкий день», присвячену звільненню України від нацистських військ.
На виставці представлено 10 живописних та графічних робіт із фондової колекції Заповідника, серед яких і роботи учасників Корсунь-Шевченківської операції Костянтина Бурякова, Семена Горячева, Володимира Самаренка та Анатолія Татьяніна. Події січня – лютого1944 року назавжди закарбувались у пам’яті цих художників, тому у своїй творчості вони неодноразово поверталися до тих жорстоких 25 днів бойової біографії.
Костянтин Буряков у 1936 році закінчив Московський інженерно-будівельний інститут імені Куйбишева, а після війни – Архітектурний інститут та художню студію художника Кабанова. В армії – з 1939 року. Під час Корсунь-Шевченківської операції помічник начальника інженерної служби 54 укріпленого району 27 армії, капітан Костянтин Буряков отримав тяжке поранення і на фронт більше не повернувся. Крім мистецьких творів, він передав Заповіднику свою шапку, прострелену снайпером під Миронівкою, та лист із фронту. На виставці представлені дві роботи художника: «Після розвідки переднього краю нацистської оборони напередодні Корсунь-Шевченківської битви» (1988 рік) та «Й цим не втекти» (1975 рік).
Семен Горячев у 1929 – 1933 роках навчався в художньому технікумі, а 1940 року став студентом Московського художнього інституту, який зміг закінчити вже в повоєнний час. На фронті – з 1942 року, у Корсунь-Шевченківській операції – старший сержант, художник газети 78 стрілецької дивізії 53 армії. Нагороджений орденом Червоної Зірки, медалями «За відвагу» та «За бойові заслуги». На виставці представлена картина художника «Біля могили товариша» (1977 рік).
Уродженець Дніпропетровська (нині – м. Дніпро) Володимир Самаренко напередодні війни був студентом 3-го курсу Дніпропетровського музичного училища імені М.І.Глінки. На початку німецько-радянської війни мобілізований в армію. У Корсунь-Шевченківській битві – рядовий, автоматник 125 стрілецького полку 6 стрілецької дивізії 53 армії. Війну закінчив у 1945 році. Нагороджений двома медалями «За відвагу». На виставці представлена картина художника «Подвиг лейтенанта Ліпатова» (1970-ті роки).
Анатолій Татьянін у 1943 році став курсантом артилерійського училища. Під час Корсунь-Шевченківській операції – рядовий, навідник міномета та помічник підривника 32 гвардійської мінометної бригади 47 стрілецького корпусу 40 армії. 17 лютого 1944 року 32 гвардійська мінометна бригада тримала позиції в районі села Журжинці. Залп «Катюш» цієї бригади зображений на діорамі «Корсунь-Шевченківська битва. 1944 рік», яка експонується в музеї історії Корсунь-Шевченківської битви. 13 березня 1945 року в Німеччині Анатолій Татьянін був тяжко поранений. Нагороджений орденом Вітчизняної війни І ступеня, медаллю «За відвагу». На виставці представлена картина художника «На Корсунь. 1944», написана в 1988 році.
Інформацію підготувала Тетяна Полякова, завідувач музею історії Корсунь-Шевченківської битви.