У час переродження нашої країни важливим є пам'ятати її iсторiю. Iсторiя - це пам'ять народна, яка зберігається у словах і образах. Хранилищем останніх є музеї, у тому числі й Корсунь-Шевченківський Заповідник. Зараз він містить велику колекцію різних артефактів, яка постійно поповнюється.

Поповнення музейних предметів часто відбувається завдяки небайдужим громадянам. Одним із них є Володимир Петрович Левандовський, фотограф, автор статей, гуморесок, бувальщин, усмішок. Він був депутатом Корсунь-Шевченківської міської ради, удостоєний диплома "Депутат року - 2005", звання "Лицар-благодійник міста Корсуня-Шевченківського", є лауреатом журналістської премії імені П. Д. Христенка.

Володимир Петрович передав Заповіднику ряд цінних предметів. Перш за все, слід вказати дзеркало, яке колись знаходилося в палаці Лопухіних-Демидових. На цей час колекція Заповідника має дуже мало експонатів, які були колись безпосередньо у власників палацу. Це стілець, роги козулі, печатка контори управляючого та зв'язка ключів, деталі декору. Тому це дзеркало є дуже цінним музейним предметом для нас, адже ним користувалися самі князі. Іншим цінним предметом, який передав В.П. Левандовський, є буфет середини XX століття, який був у побуті не одного покоління. У Заповіднику є невелика колекція старовинних меблів. Тому кожен новий такий експонат допомагає відтворювати повсякденну історію корсунців.

Ще одним цікавим подарунком благодійника є унти радянського льотчика, який був збитий над Корсунем в районі сучасної вулиці Чапаєва. Ці унти доповнили колекцію музею історії Корсунь-Шевченківської битви. Унти були важливою частиною екіпірування пілотів, адже на висоті 5 кілометрів над поверхнею землі температура влітку сягає мінус 1 градус. А унти - це чоботи з хутра - не давали льотчику змерзнути.

Також В.П. Левандовський передав Заповіднику велику колекцію старих платівок та листівок із зображеннями живописних творів. Подарував Заповіднику й дві свої книги: хронікально-документальну повість "Газ правобережжя", у якій вибудовано хроніку газифікації правого берега Росі, вміщено різні фотографії й документи, та збірку гуморесок, бувальщин і усмішок "Заєць на пероні".

Всі подарунки є дуже цінними для працівників закладу, адже містять дух історії нашого краю, розширюють уяву про життя минулих поколінь. Ми щиро вдячні за дієву допомогу цій неспокійній, активній та небайдужій людині.