Минулої п'ятниці натхненні зали художньої галереї Заповідника сповнилися яскравим спалахом полотен членів образотворчої секції Корсунь-Шевченківського літературно-мистецького об'єднання "Янталка". Різні кольорові гами, настрої, техніки виконання змушували затамовувати подих біля кожної картини.

Цього року на звітній виставці 18 митців представили 64 твори. Є серед них і знані поціновувачам прекрасного імена: В.О. Мусатенко, Г.А. Педченко, В.І. Гранатирко, Т.М. Фокіна, А.Т. Шевченко та ін. Поряд з корифеями пензля виставили свої твори юні й перспективні художниці Г.О. Педченко, Я.Ю. Шинкаренко, М.І. Шевченко.

Більшість полотен на виставці присвячені рідному Корсуню, його мальовничим куточкам. Це і "Осіння Рось" В.О. Мусатенка, і "Корсунь-Шевченківський національний Заповідник" Г.А. Педченка, і "Весна у Корсуні" М.І. Шевченка та багато інших. Привертали до себе увагу картини О.Г. Федосія. Їх було лише три, та гра світла, надзвичайно тонкі переходи кольорів, деталі, що створюють загальний настрій, змушували забути, що перед очима картина - настільки реалістично автор відобразив пейзажі.

Голова ЛМО "Янталка" Лариса Ткач подякувала всім художникам за той великий труд, частинку душі, котрі вони вкладають у свої твори. Завітали на вернісаж з вітальними словами заслужений працівник культури України, кандидат мистецтвознавства М.К. Волков, директор Заповідника П.Я. Степенькіна, спеціаліст відділу культури РДА В. Прокопенко, член Національної спілки художників України О.І. Ворона та інші. Вони дали високу оцінку майстерності живописців та побажали й надалі удосконалювати свої таланти.

Замітка з громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся"№ 85 (11984) від 03.11.2015.