До 72-ї річниці Корсунь-Шевченківської наступальної операції та Дня Героїв Небесної Сотні 19 лютого 2016 року був проведений музейний захід «Герої – не вмирають» за участю студентів Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу ім. Т.Г. Шевченка.

На зміну учасникам Другої світової війни прийшло нове покоління – їхні внуки і правнуки, котрі під час Революції Гідності та під час бойових дій на Сході України, де триває неоголошена війна, вкрили себе новою славою, гідною слави дідів і прадідів. Під час Революції Гідності та антитерористичної операції на Сході України віддали життя за свободу і незалежність Вітчизни наші земляки: Герой України Василь Сергієнко, Сергій Білоушенко, якому 19 лютого виповнилося б 23 роки, Роман Сокуренко, Віталій Коломієць, Євген Добровик, Максим Мариненко, Віктор Скобленко, Михайло Якубенко. Їхню справу продовжують сотні корсунців, які роблять все від них залежне, щоб наша країна була вільною і незалежною.

На заході були присутні й виступили Олег Володимирович Поляков, учасник Революції Гідності та війни на Сході України, й Алла Миколаївна Литвиненко, волонтер.

           

 

 

 

 

 

 

 

 

Олег Володимирович Поляков за спеціальністю історик. Він закінчив історико-юридичний-філософський факультет Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, а у 2013 році – аспірантуру Кременчуцького  національного університету імені Михайла Остроградського. У вересні 2014 року був мобілізований до Збройних Сил України. Брав участь у бойових діях на Донбасі. Демобілізувався у вересні 2015 року. Нині працює викладачем історії в Корсунь-Шевченківському аграрному ліцеї.

Згадуючи про події на Майдані Незалежності, Олег Володимирович розповів про свою участь у них та підкреслив, що Революція Гідності – це вияв незламності людського духу, подвигу й самопожертви. А ще наголосив, що студентам, як майбутнім учителям, варто об’єктивно вивчати й оцінювати події, що відбуваються в Україні, адже від слова учителя  значною мірою залежить майбутнє нашої країни.

Нікого не залишив байдужим виступ Алли Миколаївни Литвиненко. Алла Миколаївна – волонтер. За волонтерську діяльність першою в Корсунь-Шевченківському районі отримала народну нагороду – підвіску у вигляді тризуба з мечем. Як зізналась Алла Миколаївна Литвиненко, у їхній родині було заведено робити людям добро, не стояти осторонь від чужої біди, проявляти активну громадянську позицію, відстоювати свою точку зору.

Разом із чоловіком вони були учасниками Помаранчевої революції. А коли почалися акції протесту в Києві, що згодом переросли в Революцію Гідності, то Алла Миколаївна з перших і до останніх днів допомагала протестувальникам теплим одягом, продуктами харчування, а чоловік, Юрій Володимирович, був безпосереднім учасником подій, що відбувалися на Майдані Незалежності. 19 лютого він був поранений спецназівцями. На згадку про Майдан у родині зберігаються осколки від гранати, передані лікарями після операції. До сьогодні родина Литвиненків всіляко підтримує воїнів АТО і найбільшою нагородою для них є дзвінки від бійців з подякою за смачні передачі.

Під час заходу студенти відтворили хронологію подій, що відбувалися на Майдані Незалежності під час Революції Гідності. Їхня розповідь супроводжувалась показом документальних кадрів, а також піснями у виконанні студенток Альони Чорнобай, Олени Педоренко та народного самодіяльного ансамблю «Вербиченька». Щиро і проникливо прозвучав вірш місцевої поетеси Світлани Демиденко «Молитва матері» у виконанні Миколи Олексійовича Насіди, учасника художньої самодіяльності Корсунь-Шевченківського районного Будинку культури.

Проведений захід – це маленька краплинка з літопису новітньої історії України про мужність і незнищенність українського народу. Герої – не вмирають.

 

Галина Давиденко, завідувачка науково-методичного відділу освітньої роботи Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника