Презентація книги «Хрестоматія з історії Корсунщини ХІ – початку ХІХ століття»

Видання нової книги – це завжди свято для наукової громадськості. Таке свято відбулося 31 березня 2016 року в Корсунь-Шевченківському державному історико-культурному заповіднику з нагоди    презентації книги «Хрестоматія з історії Корсунщини ХІ – початку ХІХ століть», упорядником якої є кандидат історичних наук, завідувач історичного музею Степенькін Станіслав Юрійович. Над створенням цього видання автор працював понад 10 років. Копітка й тривала робота в архівах, наукових бібліотеках увінчалася унікальною книгою з історії Корсунщини. Це перше наукове видання Заповідника призначене   для науковців, викладачів вищих навчальних закладів та шкіл, студентів, школярів, краєзнавців. Хрестоматія зручна в користуванні. Історичні джерела та уривки з наукової літератури подані в ній у хронологічній послідовності. Цінність презентованої хрестоматії в тому, що її  наукове значення виходить за рамки історії Корсунщини.  Водночас, вона є яскравим свідченням потужного наукового потенціалу її упорядника.     

  На презентації були присутні вчителі історії, журналісти, краєзнавці, творча інтелігенція, громадськість міста, школярі, ті, хто любить і цікавиться історією свого краю.

Цікавим і змістовним був виступ упорядника книги Степенькіна Станіслава Юрійовича, який розповів про роботу над книгою, її розділи, призначення.   

На презентації виступили Степенькіна Парасковія Яківна, директор Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника, заслужений працівник культури України, кандидат історичних наук; Овсієнко Лідія Григорівна, заступник директора Заповідника з наукової роботи; Антонов Дмитро Володимирович, завідувач методичним кабінетом Корсунь-Шевченківського районного відділу освіти; Дремлюк Світлана Павлівна, член редакційної колегії «Корсунського часопису»; Рибченко Світлана Миколаївна, заступник директора Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу імені Т.Г. Шевченка з навчальної роботи і викладач історії; Шаверо Ігор Іванович, викладач історії Корсунь-Шевченківського ліцею; Ковтун Олена Володимирівна, заступник директора з виховної роботи і викладач історії Корсунь-Шевченківської загальноосвітньої школи №2 та інші.

Всі виступаючі гідно оцінили багатий архівний матеріал, поданий у хрестоматії, її високий науковий рівень і, водночас, доступність, зручність у користуванні тощо; щиро дякували Станіславу Юрійовичу за книгу, за чудовий подарунок жителям Корсунщини.

Сподіваємось, що книга сприятиме досконалому вивченню історії Корсунщини, займе чільне місце в книгозбірнях бібліотек,, стане настільною книгою для всіх, хто хоче дізнатися про історію свого краю якомога більше.

 

Галина Давиденко, завідувачка науково-методичного відділу освітньої роботи Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника