Марина народилася 17 квітня 2000 р. у с. Деренківці Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.

З 2013 р. відвідує відділення образотворчого мистецтва Драбівської дитячої музичної школи.

За короткий час навчання здобула велику кількість перемог: II місце у Всеукраїнському мистецькому конкурсі-фестивалі «Різдвяні мініатюри» (м. Київ); Гран-прі Тридцять восьмого міжнародного конкурсу-фестивалю для дітей та молоді «Зоряні мости» (м. Черкаси, 2015); II місце в номінації образотворче мистецтво, живопис X обласного конкурсу-фестивалю художньої та музично-виконавської майстерності «Юні таланти» (м. Богуслав, 2015); лауреат XXIII обласної виставки образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва учнів шкіл естетичного виховання, присвяченої 201-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка (м. Черкаси 2015); II місце на VII обласному конкурсі з образотворчого мистецтва для талановитих дітей та молоді «Таланти твої, Черкащино» (м. Черкаси, 2015); лауреат II премії  Фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької творчості «Козацький шлях» (м. Черкаси, 2015); II місце на Міжнародному фестивалі дитячо-молодіжної творчості «Литовська феєрія» (Вільнюс, 2016 ); I місце в XI обласному фестивалі-конкурсі «Юні таланти» (м. Богуслав, 2016); Диплом I ступеня в номінації «Образотворче та декоративно-ужиткового мистецтва» на II районному культурно-мистецькому конкурсі-фестивалі «Шевченкові вершини» (м. Корсунь-Шевченківський, 2016).

На виставці представлено 47 робіт, на яких зображено графічні портрети та живописні пейзажі, окремі з них мають філософський підтекст.

Першими із словом-вітанням на вернісажі виступили заступник міського голови Шевчук Ольга Вікторівна, начальник відділу культури  райдержадміністрації Трунцева Ірина Анатоліївна. Вони зазначили, що юна художниця надзвичайно обдарована, і виставка буде цікавою не лише для корсунців, а й для гостей міста.

Завуч Драбівської дитячої музичної школи Гладишенко Ксенія Миколаївна та викладач образотворчого мистецтва Паливода Катерина Вікторівна підкреслили наполегливість до навчання та шанобливе сприйняття Мариною добрих порад від наставників.

Про емоціональність у портретах, оригінальність світосприйняття.та філософський зміст  висловився заслужений працівник культури України, кандидат мистецтвознавства Волков Михайло Костянтинович.

На відкриття виставки прибула група підтримки з с. Деренківця: сільський голова Плохута Ірина Вікторівна, директор Деренківецького НВК Яценко Олена Вікторівна та класний керівник Пузько Тетяна Олексіївна. Вони розповіли про заповзятливість до творчої роботи Марини, а також побажали їй здоров’я, щастя, миру  і творчої наснаги.

На вернісажі були  присутні гості, які цікавляться і шанують мистецтво, це –  місцеві художники, педагоги, творча молодь. Усі присутні також висловили свою позитивну думку про творчість М. Будник. На відкритті виставки домінувала вдячність і позитив.

Виставка буде експонуватись до кінця квітня 2016 р. Запрошуємо всіх бажаючих до ознайомлення з творчістю юної художниці Марини Будник.

Світлана Костенко – завідувач художньої галереї