У ході заходів молодший науковий співробітник відділу охорони природи Катерина Лоєнко познайомила дітей з багатим світом птахів, що зустрічаються на території ландшафтного парку. Її розповідь супроводжувалась показом відеоряду, на світлинах – різні види птахів у парку. Знімки зроблені в 2014 – 2015 роках. Розповідь також супроводжувалась показом гнізд, покинутих птахами на території парку та зібраних працівниками Заповідника. Діти з цікавістю розглянули будиночки птахів та зрозуміли, що серед пернатих друзів є багато  винахідливих майстрів-будівельників.

Завідувачка науково-методичного відділу освітньої роботи Заповідника Галина Давиденко розповіла про цікаві факти з життя птахів.

Також на заходах багато уваги було приділено правилам поведінки людей у парках, лісах тощо, особливо під час гніздування  птахів.

Надзвичайно цікавою частиною обох заходів були прогулянки парком, під час яких діти спостерігали за пернатими друзями. Їм вдалося побачити в природному середовищі дрозда співочого, плиску білу, зяблика, повзика, горобця, синицю велику, дятла середнього строкатого, ворону та сойку.

На заходи діти принесли будиночки для птахів, виготовлені власноруч. З допомогою працівників відділу охорони природи вони були закріплені на деревах тінистих алей парку. 

Проведення екологічних заходів до Міжнародного дня птахів було започатковане у 2012 році і стало традиційним. Заходи спрямовані на створення сприятливих умов для проживання птахів у ландшафтному парку в м. Корсуні-Шевченківському та на екологічне виховання молоді.

Катерина Лоєнко, молодший науковий співробітник