Здавалося б, яка там шкода від однієї малесенької батарейки? Однак відпрацьовані елементи живлення, займаючи у смітті всього 0,05%, при розкладанні несуть близько половини провини за забруднення довкілля.
 
Саме це спонукало Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник ініціювати екологічну акцію «Відпрацьованим батарейкам — правильну переробку». Її провели протягом лютого 2016 року Заповідник та Корсунь-Шевчен-ківська районна екологічна громадська організація «Всеукраїнська екологічна ліга», долучилися громадськість міста та учні шкіл.
Особливо ініціативними
були учні Корсунь-Шевченківської гімназії, які швидко наповнювали відпрацьованими батарейками контейнер, що був встановлений у навчальному закладі. Дізнавшись про екологічну акцію, до неї долучились учні Черепинського навчально-виховного комплексу. Вони самостійно організували збір відпрацьованих батарейок та передали їх працівникам Заповідника. Активними учасниками екологічної акції були й відвідувачі ландшафтного парку в м. Корсуні-Шевченківському. Вони приносили з собою відпрацьовані батарейки різних розмірів і вкидали їх у контейнер на території Заповідника.
 
У ході акції було зібрано понад 15 кг батарейок. Ми визначили, що в одному кілограмі близько 50 штук звичайних пальчикових батарейок. За підрахунками вчених, одна пальчикова батарейка забруднює 20 квадратних метрів землі або 400 літрів води. Тож учасники акції разом запобігли забрудненню важкими металами земельної ділянки площею 15000 квадратних метрів або водойми об'ємом 300000 літрів води.
 
Хочемо вірити, що всі, хто долучився до нашої екологічної акції, й надалі будуть здавати відпрацьовані батарейки лише й пункти їх прийому, а також спонукати до цього своїх рідних, друзів, знайомих. Бажано, щоб контейнери для відпрацьованих батарейок були в усіх магазинах та кіосках, де продаються елементи живлення, а також у водіїв сміттєвозів.