Дійство в рамках Європейської акції «Ніч музеїв» розпочалося о 17.30 у художній галереї Заповідника.  В її залах працював Корсунський узвіз: виставка-продаж робіт художників та майстрів декоративно-вжиткового мистецтва Корсунщини Валерія та Галини  Мусатенків, Григорія Педченка, Галини Тонковид.

       

О 18.00 відбулася презентація персональної виставки учениці десятого класу Нетеребського навчально-виховного комплексу Юлії Деревінської. Юлія народилася на Миколаївщині у 2000 р. Того ж року батьки переїхали до с. Нетеребки.  Навчаючись на «відмінно» в школі, Юлія в дев’ять  років стала ученицею відділення образотворчого мистецтва Драбівської дитячої музичної школи, а з одинадцяти років почала брати участь у різних художніх виставках та конкурсах. Результати її наполегливої праці – вражаючі. Це – численні нагороди, якими відзначені її роботи.

     

На виставці представлено 30 картин, написаних юною художницею у 2015 – 2016 рр. В основному – це живописні та графічні портрети, які відзначаються особливою енергетикою, зокрема, портрети «Надія Савченко», «Автопортрет», «Біль». Роботи Юлії наповнили зал  радістю  і смутком, любов’ю і містичною загадковістю. Це вперше, коли  в одному залі художньої галереї скупчилось стільки емоцій та суджень від побаченого. На презентації виставки, яку підготувала завідувачка художньої галереї кандидат історичних наук Світлана Костенко, виступили директор Заповідника заслужений працівник культури України кандидат історичних наук Парасковія Степенькіна, начальник відділу культури  райдержадміністрації Ірина Трунцева, директор Драбівської музичної школи Єлизавета Єлець, викладач образотворчого мистецтва Ярослав Байда, заслужений працівник культури України кандидат мистецтвознавства Михайло Волков та інші. У залі була відчутна тепла і дружня атмосфера, а сонячна натура юної художниці приваблювала людей, згуртовувала навколо себе.

       

Персональна виставка Юлії Деревінської буде експонуватись до кінця травня 2016 р.  

З 18.40 відвідувачі галереї мали змогу оглянути роботи талановитої корсунки, майбутнього фармацевта Ксенії Ковтун. Роботи 18-тирічної художниці-аматорки вирізняються щирістю, яскравою грою фарб, відчуттям простору і повітря. Невелика за кількістю робіт, а їх представлено 11, виставка викликала жвавий інтерес відвідувачів. Виставка буде експонуватися до кінця травня 2016 р.

З 18.50 учасники акції мали змогу познайомитися з етнографічною виставкою «З бабусиної скрині» (автори виставки – Людмила Кочегура, Лідія Овсієнко, Олена Райкова), на якій експонувався український національний одяг, рушники, предмети побуту кінця ХІХ – першої половини ХХ століття з фондових колекцій Заповідника. Усі речі виготовлені мешканцями Корсунщини або були в їх користуванні. Під час презентації виставки звучали українські народні пісні у виконанні народного аматорського фольклорного колективу «Голубка» Корсунь-Шевченківського районного Будинку культури (керівник – Галина Вірченко).

   

О 19.40 для корсунців та гостей міста відкрилися виставкові  зали художньої галереї.   Всі бажаючі під час екскурсії «Барвиста Корсунщина», яку провела науковець Світлана Хижняк, мали змогу познайомитися з творчістю місцевих художників та майстрів декоративно-вжиткового мистецтва. 

В історичному музеї заходи розпочалися о 20.15 презентацією виставки «Цілющі рослини Корсунського парку» (автор – Катерина Лоєнко), на якій було представлено 35 видів рослин, що ростуть на території старовинного парку і використовуються як у народній, так і в науковій медицині: квіти липи серцелистої, плоди та квіти каштана кінського, квіт бузку звичайного, квітучі трави звіробою,  деревію, медунки, листя та плоди гінкго дволопатевого та софори японської тощо. З особливою увагою відвідувачі розглядали отруйні трави: копитняк європейський, купина лікарська, калюжниця болотна, хвилівник  звичайний. Виставка буде експонуватися до кінця травня 2016 р.

   

О 20.40 розпочалася екскурсія «Корсунь староденний», яку провів завідувач музею, кандидат історичних наук Станіслав Степенькін. Екскурсія була збагачена театралізованими сценками: до глядачів з напутнім словом зберігати волю і єдність України звернувся Богдан Хмельницький, образ якого майстерно втілив відомий на Корсунщині театральний режисер  Михайло Волков; у виконанні чоловічого козацького гурту «Манжари» районного Будинку культури прозвучали українські народні пісні; авторські пісні про Корсунь виконав композитор і виконавець Сергій Калініченко; аматорський народний самодіяльний театральний колектив Квітчанського Будинку культури підготував уривок із вистави Є. Кравченка «Сватання»  (керівник – Станіслав Шпунтенко).

   

       

   

 О 21.30 у музеї історії Корсунь-Шевченківської битви відбулася  театралізована екскурсія   «Архітектура палацу і його власники», яку провела завідувачка музею Тетяна Полякова за участі студентів Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу імені Т.Г. Шевченка. Учасники екскурсії познайомились з новими фактами з історії палацу та його власників, з інтересом спостерігали за тим, як «оживали» сторінки історії Корсуня: звільнення селян від панщини власником Корсунського староства князем Станіславом Понятовським (XVIII ст.),  спогади сучасників про останню власницю маєтку найяснішу княгиню Ольгу Лопухіну-Демидову.

О 22.30 розпочались екскурсії «Погляд через століття» на башті-бельведеру, що тривали до півночі. Екскурсії проводили науковці Олена Райкова, Лариса Іваненко та Валентина Шульга.

Цьогорічні  заходи в рамках Європейської акції «Ніч музеїв», організатором яких була завідувачка науково-методичного відділу освітньої роботи Галина Давиденко за участі всіх працівників Заповідника, подарували корсунцям та гостям міста прекрасний настрій. 

Фото Людмили Шевченко