Для проведення акції організаторами було підготовлено 40 сіянців дуба звичайного, які в подальшому будуть використовуватися при відновленні дубових насаджень ландшафтного парку. Кожен маленький дубочок було висаджено в спеціально підготовлений паперовий стаканчик наповнений грунтосумішшю. У ході акції було запропоновано дітям та молоді обрати собі деревце та за бажанням висадити його вдома чи залишити для дорощування працівникам Заповідника, щоб наступної весни висадити його, згідно з розробленим дендропланом, на конкретній ділянці ландшафтного парку з чітко вказаними координатами. Також кожен учасник акції після проведення посадки даних дубів отримає сертифікат, де буде вказано, що дане дерево висаджене справді ним, як свідомою особою. Із запропонованих цього дня дубків лише 3 власники забрали з собою, а решта буде висаджена на ділянці шкільного відділення саджанців заповідника для подальшого дорощування та підготовки для весняної посадки на постійне місце зростання.

У ході акції організаторами проводились бесіди з екологічних та ботанічних тематик, особлива увага приділялась питанню екологічної культури та екологічної свідомості підростаючого покоління. Усі небайдужі відвідувачі парку могли отримати відповіді на запитання, які їх цікавили. Звучали цього дня стурбовані питання і  про подальшу долю старовинного парку.

До акції залюбки долучалися жителі нашого міста та району, а також гості з різних куточків України. Цих людей поєднала добра справа залишити гарний слід на землі після себе та подарувати нащадкам мальовничий парк, окрасою якого будуть могутні велетні, висаджені кожним із учасників акції «Посади власне дерево – створи своє майбутнє».

Проведення даної акції є початком подальшої спільної співпраці науковців, активістів, громадськості та юного покоління для збереження, відновлення та покращення насаджень старовинного парку – смарагдової окраси м. Корсуня-Шевченківського, що сміливо можна віднести до національних природних скарбів України.

      

 

Катерина Лоєнко,

молодший науковий співробітник

відділу охорони природи Корсунь-Шевченківського

державного історико-культурного заповідника

Фото автора