У 2007 р. Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник започаткував проведення щорічних наукових читань. На них науковці Заповідника знайомлять громадськість з результатами наукових досліджень з історії Корсунь-Шевченківської наступальної операції, історії Корсунщини, етнографії, мистецтвознавства та природознавства, а також із результатами вивчення фондових колекцій Заповідника.

25 жовтня 2016 року в кінозалі Заповідника відбулись Десяті наукові читання «Нові дослідження з історії Корсунщини», на яких наукові працівники оприлюднили результати останніх досліджень. Всього було заслухано вісім наукових повідомлень. Хронологічно вони охоплюють період від ХІХ століття до сьогодення. Тематика їх різнопланова. Кандидат історичних наук, завідувачка художньої галереї Світлана Костенко розповіла про мистецьку Шевченкіану Корсунщини, заступник директора з наукової роботи Лідія Овсієнко – про  українізацію навчальних закладів краю в добу Української революції 1917 – 1921 років. Наукове повідомлення завідувачки науково-методичного відділу освітньої роботи Галини Давиденко було присвячене волонтерському руху на Корсунщині в 2014 – 2016 роках, наукового співробітника Лариси Іваненко – участі корсунців у складі 128 окремої гірсько-піхотної бригади в антитерористичній операції на Сході України, молодшого наукового співробітника Світлани Хижняк – участі уродженців Корсунщини у складі прикордонних військ СРСР у війні в Афганістані в 1979 – 1989 роках. Результати польових досліджень з історії сільського будівництва на Корсунщині наприкінці ХІХ – ХХ століть оприлюднила старший науковий співробітник Олена Райкова, досліджень за темою «Вишивка в житті українців Корсунщини» – молодший науковий співробітник Валентина Шульга. Молодший науковий співробітник Катерина Лоєнко повідомила про результати вивчення родини лілійних у складі флори ландшафтного парку – пам’ятки садово-паркового мистецтва у м. Корсуні-Шевченківському, що входить до складу Заповідника.

Наукові повідомлення, оприлюднені на наукових читаннях, будуть опубліковані в журналі «Корсунський часопис».

У роботі наукових читань взяли участь студенти Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу імені Т.Г. Шевченка.

Лідія Овсієнко, заступник директора Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника з наукової роботи