Олександр Іванович народився 17 січня 1947 року в місті Макіївці Донецької області. Спеціальну освіту отримав у Луганському художньому училищі. Його життєві шляхи проходили на півночі Росії та на південному березі Криму, добре познайомився з Поволжям та Центральною частиною України.

У 1983 році повернувся на Донеччину і повністю присвятив себе творчості. З 1991 р. став постійним учасником мистецьких виставок, а в 1994 році був прийнятий до Національної спілки художників України. На Донеччині відбулося 7 персональних виставок художника. Він –  учасник республіканських та обласних виставок, українських та міжнародних пленерів. Його роботи назавжди залишились у Донецькому художньому музеї, Макіївському художньо-краєзнавчому музеї та Бахмутському (колишньому – Артемівському)  краєзнавчому музеї.

Мирне життя художника, як і сотень тисяч інших українців, порушила війна на Сході України. У 2014 році Олександр Іванович переїхав на постійне місце проживання до Корсуня, котрий дає йому наснагу до творчості, з-під його пензля виходять десятки нових прекрасних робіт.

Ювілейна виставка має назву «Життя продовжується», бо Олександр Іванович, незважаючи ні на що, продовжує писати картини, виїжджати на пленери, дарувати людям радість.

У залі художньої галереї представлено 53 картини художника-переселенця. «Кожна робота, представлена на виставці, наповнена любов’ю до України, її людей», – зазначила заслужений працівник культури України, директор Заповідника Парасковія Степенькіна.

 

Зі словом-вітанням виступили голова районного громадського літературно-мистецького об’єднання «Янталка», активна волонтерка Лариса Ткач, відомий різьбяр Антон Шевченко.

Серед гостей заходу своїми добрими враженнями від виставки поділився викладач рисунку та живопису Черкаського державного бізнес-коледжу Сергій Давиденко.

Творчість ювіляра не залишилась поза увагою студентів та викладачів Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу ім. Тараса Шевченка. На відкритті виставки виступив викладач живопису та графіки  Ярослав Байда.

Виставка творів члена Національної спілки художників України, художника-переселенця Олександра Ворони діятиме до 1 березня 2017 року.

Світлана Костенко, завідувач художньої галереї

       

       

       

       

Фото Людмили Шевченко