На заході були присутні корсунці-учасники Революції Гідності та  антитерористичної операції на Сході України, громадськість м. Корсуня-Шевченківського, учнівська та студентська молодь.

Захід розпочався з пісні «Світ без війни», яку виконав вокальний ансамбль «Юність Корсунщини» Корсунь-Шевченківської загальноосвітньої школи №1 (керівник – Тетяна Демченко).

У дні відзначення річниць Корсунь-Шевченківської наступальної операції в музеї історії Корсунь-Шевченківської битви стали традиційними виступи народного аматорського хорового колективу ветеранів районного Будинку культури (керівник – заслужений працівник культури України Неллі Квятківська-Волкова, акомпаніатор – Микола Бардадим). У виконанні хору прозвучали пісні «Над Корсунем метелиця мете» та «Бігли коні на Вкраїну».

Червоною ниткою заходу пройшла тема спадковості поколінь: від фронтовиків – до внуків і правнуків, котрі з такою ж відданістю й самопожертвою, як діди і прадіди в роки Другої світової війни, нині боронять свою землю від російських окупантів на Сході України; з гідністю, без найменшого страху, брали участь у революційних подіях на Майдані, відстоюючи право на європейський вибір майбутнього.

Про  корсунців-учасників Революції Гідності розповіла учасниця й очевидець тих подій Лариса Ткач. 

На заході також виступила Валентина Сергієнко – вдова закатованого журналіста й громадського діяча Василя Сергієнка, якому посмертно присвоєно звання Героя України. Валентина Захарівна подарувала Заповіднику книгу «Космічний відголос» про Василя Сергієнка, яка щойно вийшла з друку.

Вшановуючи пам’ять про одного з найактивніших учасників Революції Гідності корсунця Романа Сокуренка, який після Майдану добровольцем пішов на Схід захищати завоювання Революції Гідності й у результаті отриманого   поранення 23 вересня 2014 р. помер, учасники заходу переглянули знятий про нього документальний фільм «Доброго ранку, сину»  члена Національної спілки журналістів України, кінорежисера Сергія  Мошенського.

Хвилююче й велично звучали пісні про Україну у виконанні студентів Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу імені Т.Г. Шевченка Альони Чорнобай та Олени Педоренко, учениці гімназії Ані Покотілової, учня школи-інтернат Кирила Хітматуліна. З хореографічними композиціями «Незламні серця» та «Танцюй, Україно» виступив хореографічний колектив «Арабеск» Корсунь-Шевченківської дитячої школи мистецтв імені К.Г. Стеценка, переможець міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних фестивалів-конкурсів (керівник – Ольга Черняк). Художні номери супроводжувалися демонструванням відеоряду на відповідну тематику. Майстерними й емоційними  були виступи читців Ані Кириленко та Михайла Нагайця, гуртківців «Музичної шкатулки» Корсунь-Шевченківського районного центру дитячої та юнацької творчості.

Присутні вшанували пам’ять полеглих за вільну і незалежну Україну хвилиною мовчання.

Після закінчення заходу його учасники оглянули виставки «Україна – понад усе» та «Україна у вогні».

Галина Давиденко, завідувач науково-методичного відділу  освітньої роботи

Фото Людмили Шевченко