10 березня 2017 року до 203-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря була проведена літературна година «Тут бував Тарас Шевченко». Як відомо, на корсунській землі Тарас Григорович перебував неодноразово – у 1820-х, 1840-х роках та у 1859 році. Науковці Заповідника впродовж багатьох років вивчають зв’язки Т.Г. Шевченка з Корсунщиною. Одним з перших населених пунктів у нашому краї, в якому Тарас побував після смерті батька, був Стеблів. Туди його привели пошуки вчителя-маляра. Про перебування Тараса Григоровича Шевченка в Стеблеві та його вплив на творчість Івана Семеновича Нечуя-Левицького шанувальникам Кобзаревої творчості розповіла молодший науковий співробітник літературно-меморіального музею І.С. Нечуя-Левицького Тамара Блохіна.

Цікавим й інформативним був виступ старшого наукового співробітника Заповідника Олени Райкової про відвідання Т.Г. Шевченком Шендерівки, про стару напівзруйновану хату, яка до нині зберігає пам’ять про двох видатних українців – Тараса Григоровича Шевченка та його родича Варфоломія Григоровича Шевченка, який разом з родиною проживав у ній у 1864 – 1875 роках. Саме в Шендерівці В.Г. Шевченко написав «Споминки про Тараса Григоровича Шевченка», вперше опубліковані в 1876 році.

І в дитинстві, і під час кожного свого приїзду в Україну Тарас Григорович Шевченко завжди відвідував невеличке село Зелена Діброва (нині Городищенського району). Там з родиною жила його сестра Катерина, яка замінила малому сироті матір. Сусідами Катерини була родина Лебединцевих, з якою Т.Г Шевченко підтримував дружні стосунки впродовж усього свого життя. Перебуванню Кобзаря в Зеленій Діброві присвятила свій виступ молодший науковий співробітник Заповідника Оксана Гаркава.

На заході лунала поезія Т.Г. Шевченка, яку щиро й натхненно читали вихованці гуртка «Музична казка» Корсунь-Шевченківського районного центру дитячої та юнацької творчості Аліна Гончаренко, Максим Журавель, Алла Маляренко, Катя Міщенко, Аліна Софієнко та Софія Тараненко.

Учасники заходу познайомилися з книжковою виставкою «Т.Г. Шевченко – поет і художник» з наукової бібліотеки Заповідника, яку підготувала до заходу провідний бібліотекар Валентина Гриценко.

Після закінчення заходу для його учасників була проведена тематична екскурсія «Корсунські дороги Т.Г. Шевченка».

Галина Давиденко, завідувачка науково-методичного відділу освітньої роботи Заповідника