Працівники Заповідника приділяють значну увагу збереженню природних цінностей ландшафтного парку в м. Корсуні-Шевченківському: проводять моніторинг рослин, що занесені до Червоної і Зеленої книг України, та тварин, занесених до Червоної книги України, поповнюють колекцію рідкісних та зникаючих рослин, проводять екологічні акції з метою збереження дикої природи, долучаються до екологічних заходів інших організацій, які проводяться з метою збереження навколишнього середовища.

З настанням весни пробуджується природи. У цей час найбільше потерпають від людського чинника первоцвіти. У ландшафтному парку їх зустрічається понад 70 видів. Це всім нам добре відомі проліска дволиста та ряст порожнистий, що незабаром яскравими килимами простеляться в парку, наповнюючи ніжним ароматом все навколо.

 

Зачарують красою і деревні види первоцвітів: золотаві сережки ліщини звичайної, кармінно-червоні сережки вільхи чорної, м’якенькі «котики» тополі тремтячої, верб козячої та вавилонської, ажурні жовто-зелені щитки клена звичайного. Усі вони є чудовими пилконосами, саме з них збирають свою першу їж працьовиті бджоли та інші метушливі комахи.

 

Зростають у парку й рідкісні види первоцвітів – підсніжник білосніжний, проліска сибірська, рястка Буше, тюльпан дібровний, цибуля ведмежа. Варто нагадати, що кількість екземплярів цих рослин у мальовничому парку незначна, тому вони потребують особливо дбайливого ставлення, адже від цього залежить, чи будуть ці види рослин прикрашати паркові композиції в майбутньому.

 

Тож, поринувши в квітковий вир первоцвітів парку, пам’ятаймо, що ця краса потребує бережливого ставлення. Щоб наступний рік подарував нам таку ж красу, потрібно дбати про неї цього року.

Катерина Лоєнко, молодший науковий співробітник відділу охорони природи Заповідника

Фото Людмили Шевченко