Заходи відбувались на території палацово-паркового комплексу та в музеях Заповідника. Організатори подбали, щоб вони були різноплановими і могли задовольнити інтереси різних категорій відвідувачів.

Низка заходів розпочалась о 16 годині з презентації виставки «Скарб предків» в історичному музеї. На ній вперше був представлений скарб жіночих прикрас VІІ ст. н. е., знайдений на території Харківської області і переданий Заповіднику приватною особою, яка купила його на аукціоні. Після презентації виставки всі охочі мали змогу побувати на тематичній екскурсії «Корсуню – 985 років». В останньому залі історичного музею, де відтворений інтер’єр української світлиці кінця ХІХ – початку ХХ ст., гостей вітав народний фольклорний ансамбль «Голубка» Корсунь-Шевченківського районного Будинку культури, який виконав низку українських народних пісень.

Потім гості перемістились до палацу, перед яким викладачі та студенти Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу показали мюзикл «Муха-цокотуха». Його з захопленням переглянули кількасот відвідувачів. Вони нагородили артистів бурхливими оплесками.

Заходи продовжились святковим концертом, на якому прозвучали пісні про Україну, рідний Корсунь, річку Рось у виконанні народних ансамблів «Горицвіт» і «Манжари» та солістів Корсунь-Шевченківського районного Будинку культури, а також співачки Валентини Гринюк та танцювального дуету танцювального клубу «Роял-Денс»у складі Інни Симоненко та Віталія Сердюка з Корсунь-Шевченківського районного центру дитячої та юнацької творчості.

Для тих, хто цікавиться історією Другої світової війни, на майданчику військової техніки була проведена тематична екскурсія «Літо 1941-го року», яка завершилась реконструкцією епізоду бойових дій військ Червоної армії та Вермахту за м. Корсунь улітку 1941 року у виконанні членів клубу військово-історичної реконструкції «Комітет-103» та студентів педагогічного коледжу.

До «Ночі музею» в художній галереї було підготовлено 4 виставки. Багато корсунців та гостей міста побували на відкритті персональної художньої виставки «Кримські пейзажі» Павла Чистіліна, що експонується в рамках арт-проекту «Патріотична місія українського мистецтва». На виставці представлені мініатюри досить рідкісного і складного різновиду мистецтва – камерна акварель. Роботи для експонування передала донька художника Катерина Чистіліна, яка залишила окупований Крим і нині мешкає в м. Києві. Оглядаючи майстерно виконані твори, кожний відвідувач подумки переносився в Крим, занурювався у спогади про миті перебування на цьому прекрасному острові.

Найбільший резонанс викликала довгоочікувана виставка «Його рідний Корсунь», на яку було подано понад 100 фотографій з видами м. Корсуня-Шевченківського 1940 – 1980-х років, автором яких є корінний корсунець Юрій Кольяков. Презентація відбувалась при переповненій залі. Після її завершення відвідувачі ще довго не залишали виставку: розглядали світлини, ділились враженнями.

Оригінальністю та новизною привернула увагу гостей виставка «Тривожний малюнок», презентацію якої провів її організатор, викладач образотворчого мистецтва Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу  імені Т.Г. Шевченка Ярослав Байда.

Не залишила відвідувачів байдужими і невеличка виставка фотопейзажів корсунського художника Вадима Нелепа.

Усі бажаючі мали змогу познайомитись з експозиціями історичного музею, музею історії Корсунь-Шевченківської битви та художньої галереї не лише під час екскурсій чи заходів, а й самостійно. Музеї були відчинені до 24 години.

Значна частина відвідувачів з нетерпінням чекала нічних екскурсій. З настанням темноти гостей запросили на екскурсію нічним парком, під час якої були використані елементи театралізації. Біля Шевченкового каштана Тарас Григорович читав свої вірші (у ролі Т.Г. Шевченка – заслужений працівник культури України Михайло Волков), біля скульптурної композиції «Ян і Наталка» лунали пісні про кохання у виконанні соліста районного Будинку культури Сергія Калініченка й охочі могли навіть потанцювати. Відвідувачі почули багато цікавого з історії палацово-паркового комплексу. Завершилась екскурсія на материковій ділянці парку під звуки саксафона. Порадував присутніх прекрасною грою музикант-аматор Анатолій Запольський. Багато людей ще довго не залишали парк, прогулюючись його алеями.

Традиційно заходи завершились після опівночі екскурсією на башту-бельведер. Незважаючи на пізній час, бажаючих виявилось багато.  

У заходах цьогорічної «Ночі музею» у Заповіднику взяло участь близько 3 тисяч відвідувачів. На відміні від попередніх років, більшість гостей – молодь. Добре, що було багато молодих сімей з дітьми.

Усі заходи, проведені в Заповіднику в рамках загальноєвропейської акції «Ніч музеїв», були безкоштовними. Організатори сподіваються, що їх проведення сприятиме популяризації Заповідника і збільшенню відвідувачів до його музеїв та пам’яток.

Лідія Овсієнко, заступник директора Заповідника з наукової роботи

Фото Людмили Шевченко