У 2017 – 2018 роках в Україні відзначається 85-річчя Голодомору 1932 – 1933 років – геноциду українського народу, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом. Долучився до відзначення цієї дати і Заповідник. До Дня пам’яті жертв голодоморів наукові працівники читають лекції в навчальних закладах м. Корсуня-Шевченківського, проводять тематичні екскурсії в історичному музеї Заповідника. Грунтуються вони не лише на документах, а й на свідченнях людей, які пережили Голодомор або були свідками тих страшних подій, і які наукові працівники Заповідника записали в селах Корсунь-Шевченківського району впродовж 28 років.

Перша історична експедиція з метою вивчення теми Голодомору 1932 – 1933 років була організована Заповідником у 1990 році.

Нині вже відійшли в небуття більшість очевидців подій, тож респондентами стають їх рідні й близькі, яким жертви Голодомору розповідали про ті страшні події.

Результати польових досліджень наукові працівники Заповідника публікують у засобах масової інформації та в науково-популярному історичному виданні «Корсунський часопис». Перша стаття в журналі була надрукована в 1996 році, згодом – ще кілька. Щоб статті про Голодомор 1932 – 1933 років на Корсунщині стали доступними широкому загалу, публікуємо їх на сайті Заповідника. 

Заступник директора з наукової роботи

Л.Г. Овсієнко