До Дня Гідності і Свободи науковці Заповідника підготували пересувну виставку «За честь, за волю, за українську долю…», на якій представлені світлини, документи, нагороди, особисті речі корсунців-учасників Революції Гідності та антитерористичної операції на Сході України. Переважна більшість експонатів подана вперше, адже вони були передані в Заповідник упродовж 2017 року.

Привертає увагу спортивна форма Вадима Мазніченка, який воював у складі 14 окремого мотопіхотного батальйону «Черкаси». 30 вересня 2014 року під час виконання бойового завдання в районі с. Старогнатівки отримав тяжке поранення, у результаті якого втратив руку і ногу. 30 жовтня 2016 року в м. Вашингтоні відбувся щорічний марафон морської піхоти Збройних Сил США. Вадим Олександрович тоді перебував у цій країні на реабілітації. Він став учасником марафону і на біговому протезі успішно подолав десятикілометрову дистанцію.

Серед експонатів виставки – фотопортрет, куртка, балаклава, маска та окуляри сержанта Руслана Фрізіна, заступника командира взводу 53 окремої механізованої бригади. 18 липня 2016 року в м. Майорську під час виконання бойового завдання він підірвався на розтяжці. Наслідком тяжкого поранення стала часткова ампутація правої ноги. Нині Руслан Володимирович самостійно рухається на протезі і навіть нещодавно повернувся на військову службу. Він –  інструктор однієї з військових частин Збройних Сил України.

На виставці представлено фотопортрет, знак «За зразкову службу         ВВ МВС» із посвідченням та особисті речі солдата Максима Мариненка, стрільця, помічника гранатометника 93 окремої механізованої бригади, який загинув 31 липня 2015 року під час виконання бойового завдання.

Подані на виставку також світлини, документи та особисті речі Павла Глянька, Богдана Лоєнка, Володимира Масла, Василя Мирошниченка, Миколи Нестеренка, Анатолія Нечаєва, Олега Сапатинського.

17 листопада виставка «За честь, за волю, за українську долю…» експонувалась у центральній районній бібліотеці для дітей в м. Корсуні-Шевченківському. З нею познайомились учні Корсунь-Шевченківської гімназії.

Разом із дітьми виставку оглянув Євгеній Легкий, житель м. Корсуня-Шевченківського, учасник Революції Гідності та російсько-української війни  з серпня 2014 року  по серпень 2017 року. Також він цікаво та дохідливо розповів дітям про нелегку службу автомобілістів, адже воював у складі 104 автобатальйону, та їх роль на війні. З великим інтересом школярі розглядали світлини, принесені Євгеном Володимировичем, та слухали його коментарі. Наприкінці зустрічі діти подарували воїну сувеніри, виготовлені власноруч.

За замовленнями навчальних закладів експонування виставки буде продовжене.

Лариса Іваненко, науковий співробітник Заповідника