Майдан – від першої особи

 

Так називався захід, який 28 листопада провели науковці Заповідника спільно зі студентами Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу імені Т.Г. Шевченка, присвячений Революції Гідності. На заході були присутні учасники тих подій, науковці Заповідника, викладачі та студенти педагогічного коледжу. 

Для більш повного відтворення подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в м. Києві, були використані відеофільми із зібрання Степана Вінярського та інші документальні відеокадри того часу.

Велике емоційне враження на присутніх справили виступи гостей заходу – очевидців й учасників Революції Гідності. Так, зокрема, Станіслав Степенькін, кандидат історичних наук, завідуючий історичним музеєм Заповідника підкреслив, що Революція Гідності –  важливий етап в історії України, адже  її назва має на увазі саме гідність кожної людини. Це закономірний фінал всього історичного процесу нашої країни й ілюстрація причетності нашого народу до демократичних цінностей. Революція Гідності показала високу самоорганізацію українців, дала надію на щасливе майбутнє України.

   Задуматись молодь про особисту причетність до долі України змусив виступ Олега Собченка, відомого на Корсунщині громадського діяча, активного учасника революційних подій, що відбувалися в Києві, Черкасах, м. Корсуні-Шевченківському. Олег Андрійович одним із перших серед корсунців добровольцем пішов на війну захищати цілісність України на її східних рубежах. Воював у складі Полку спецпризначення «Азов». Розказані ним епізоди про події на Майдані, війну на Сході України та про друзів, які віддали життя за вільну Україну, не залишили нікого байдужими. 

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Учасники художньої самодіяльності педагогічного коледжу підготували пісні українських композиторів та вірші.

  Захід закінчився піснею Руслани Лоцман «Запалю свічу».

 

Галина Давиденко, завідувач науково-методичного відділу

 освітньої роботи

Фото Богдани Бурило