У залі, присвяченому Т.Г. Шевченку, де проходив захід, була розгорнута виставка живописних та графічних творів студентів Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу імені Т.Г. Шевченка з Шевченківської тематики (викладач – Я.П. Байда).

На заході були присутні учасники Революції Гідності, вихователі, методисти та психологи дошкільних установ м. Корсуня-Шевченківського, учнівська молодь.

Основна тема заходу – актуальність творчості Т.Г. Шевченка та Шевченкове образотворення у фольклоризованих текстах Майдану. Революція Гідності змінила тенденцію сприйняття Шевченкового образу. Майдан об’єднав зусилля багатьох народних і професійних митців, які зробили Революцію Гідності по-своєму креативною, саркастичною і зворушливою. Камертоном цих мистецьких проявів були тексти Тараса Шевченка та його портрети, які народні художники використовували в різних романтично-міфологічних образах.

Про вірші Т.Г. Шевченка, які звучали на Майдані, розповів у своєму виступі учасник Революції Гідності Валентин Анатолійович Темненко. Він усю зиму 2013 – 2014 років провів на Майдані: брав участь у сутичках біля Жовтневого палацу, у боях біля стадіону «Динамо». Валентин Анатолійович також відстоював суверенітет та територіальну цілісність України на її східних рубежах.

Неординарним і цікавим був виступ активного учасника революційних подій в м. Києві Ярослава Петровича Байди, талановитого художника і педагога, викладача образотворчого мистецтва Корсунь-Шевченківського педагогічного коледжу імені Т.Г. Шевченка. Він розповів про український майданний фольклор, який є ще не вивченим і не систематизованим дослідниками. Згадав і про свого близького друга Романа Сокуренка, з яким стояли на Майдані. Розповідь Ярослава Байди про друга була доповнена фрагментом із його документального фільму, присвяченого Роману Сокуренку, котрий помер 22 вересня 2014 року від тяжкого поранення, одержаного під Іловайськом.

З цікавістю учасники заходу переглянули відеоряд, який познайомив їх із новим українським фольклором Майдану, а також документальний фільм про Сергія Нігояна, котрий першим на Майдані віддав своє життя за перемогу правди, за гідність і честь українців.

На заході гуртківці Корсунь-Шевченківського районного центру дитячої та юнацької творчості Саша Завертайло, Аня Шевченко, Маша Сердюк, Ігор Миколенко та Тарас Полтавець читали вірші Тараса Шевченка, які найчастіше лунали зі сцени Майдану (керівник гуртка – Алла Іваненко).

Шевченкове слово, пройшовши ретельну перевірку часом, залишається актуальним і сьогодні. У ньому ми черпаємо сили, отримуємо допомогу і підтримку в найважчі і найвідповідальніші відрізки історії. Тому ми й надалі будемо знайомити корсунців із творчістю Великого Кобзаря.

 

Галина Давиденко, завідувач науково-методичного

 відділу освітньої роботи Заповідника