Корсунь-Шевченкiвський державний iсторико-культурний заповiдник

20 жовтня на території ландшафтного парку в м. Корсуні-Шевченківському, що входить до складу Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника, проведено екологічну акцію «Старовинний парк – зелені легені міста», активними учасниками якої були учні 7 класу Корсунь-Шевченківської гімназії. Мета акції – висадити молоді деревця та кущі для доповнення зелених насаджень парку та обговорити питання про значення дерев для виділення кисню та очищення повітря від газів, пилу, інших шкідливих домішок. У ході екологічної акції було висаджено 25 молодих деревець та кущів.

 

26 липня 2016 року на території ландшафтного парку в м. Корсуні-Шевченківському працівники Заповідника провели щорічну екологічну акцію «Чисте джерело», у ході якої було розчищено замулене русло струмка, що витікає з Великого каньйону і впадає в р. Рось.

Екологічна акція «Посади власне дерево – створи своє майбутнє» була проведена 6 серпня автором та керівником об’єднання антикризового розвитку «Світ, якому ми потрібні» Олегом Арсеєнко, громадською організацією активних корсунців «Разом все зможемо» (голова – Василь Бабенко), Корсунь-Шевченківським державним історико-культурним заповідником та за інформаційної підтримки радіо «На хвилі Корсуня».

Здавалося б, яка там шкода від однієї малесенької батарейки? Однак відпрацьовані елементи живлення, займаючи у смітті всього 0,05%, при розкладанні несуть близько половини провини за забруднення довкілля.
 
Саме це спонукало Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник ініціювати екологічну акцію «Відпрацьованим батарейкам — правильну переробку». Її провели протягом лютого 2016 року Заповідник та Корсунь-Шевчен-ківська районна екологічна громадська організація «Всеукраїнська екологічна ліга», долучилися громадськість міста та учні шкіл.

1 та 7 квітня 2016 року працівники Заповідника спільно з учнями Корсунь-Шевченківської гімназії та спеціальної загальноосвітньої школи-інтернат провели екологічні заходи «До рідного дому повертаються птахи», приурочені до Міжнародного дня птахів.