Корсунь-Шевченкiвський державний iсторико-культурний заповiдник

У музеї історії Корсунь-Шевченківської битви Заповідника розгорнуто виставку «Був важкий день», присвячену звільненню України від нацистських військ.
На виставці представлено 10 живописних та графічних робіт із фондової колекції Заповідника, серед яких і роботи учасників Корсунь-Шевченківської операції Костянтина Бурякова, Семена Горячева, Володимира Самаренка та Анатолія Татьяніна. Події січня – лютого1944 року назавжди закарбувались у пам’яті цих художників, тому у своїй творчості вони неодноразово поверталися до тих жорстоких 25 днів бойової біографії.

До Дня Незалежності України в художній галереї Заповідника відкрито виставку українських вишитих рушників 1950-х – 1980-х років. Всього представлено 75 рушників. Всі вони взяті на виставку з фондів Заповідника, куди надійшли завдяки пошуковій роботі наукових працівників.

В історичному музеї відкрилася виставка іноземних нагород та значків із фалеристичної колекції Заповідника.
Нагороди і значки представлені трьома блоками.
Перший блок – це ордени, медалі та знаки Австро-Угорщини, Румунії, Прусії, Німеччини, Австрії та Угорщини ХІХ – першої половини ХХ століть.

16 серпня в художній галереї Заповідника відбулась презентація персональної виставки робіт Вадима Нелепа.
Вадим Матвійович народився в м. Корсуні-Шевченківському. Закінчив вище художнє училище в м. Черкасах за спеціальністю художник-оформлювач. Малюванням захоплюється з дитячих років.

В історичному музеї Заповідника створена виставка «Історичними стежками Криму». На невеликій експозиційній площі представлено близько 50 експонатів із фондової колекції та наукової бібліотеки Заповідника, які розповідають про історію Криму від найдавніших часів до сьогодення. 

Презентація персональної виставки робіт київської художниці Лесі Тищенко. Виставка під назвою «Журавлина Україна» приурочена до Дня Героїв Небесної Сотні й присвячена учасникам Революції Гідності та учасникам бойових дій на Сході України.

У музеї історії Корсунь-Шевченківської битви до 75-річчя Корсунь-Шевченківської наступальної операції розгорнуто виставку «Заради життя» (акварелі та ілюстрації дитячих книжок учасника Корсунь-Шевченківської битви Віктора Чечьотки).

Презентація виставки

Низка заходів для учнівської та студентської молоді

До 65-ї річниці утворення Черкаської області

 У художній галереї Заповідника 16 березня 2018 року відбулася  презентація надзвичайно романтичних творів мистецтва Руслани  Погорілої, Віри Прокопенко та Катерини Паливоди.  

 Упродовж 2017 року до фондових колекцій Корсунь-Шевченківського  державного історико-культурного заповідника надійшло 599 музейних  предметів

До 25-річчя незалежності України в центральній залі музею історії Корсунь-Шевченківської битви після реекспозиції відкрита виставка «Україна – понад усе», присвячена Революції Гідності та антитерористичній операції на Сході України. На виставці представлено понад 550 експонатів. Якщо до реекспозиції для виставки була відведена частина залу, то нині – вся експозиційна площа.

29 березня у художній галереї Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника було відкрито персональну художню виставку, автором якої є учениця 9 класу  Деренківецького навчально-виховного комплексу Будник Марина Андріївна.

15 березня 2016 р. відбулось  відзначення переможців та учасників виставки-конкурсу дитячих творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Зимові фантазії» (до дня Святого Миколая, Нового року, Різдва Христового).

Минулої п'ятниці натхненні зали художньої галереї Заповідника сповнилися яскравим спалахом полотен членів образотворчої секції Корсунь-Шевченківського літературно-мистецького об'єднання "Янталка". Різні кольорові гами, настрої, техніки виконання змушували затамовувати подих біля кожної картини.

Цього року на звітній виставці 18 митців представили 64 твори. Є серед них і знані поціновувачам прекрасного імена: В.О. Мусатенко, Г.А. Педченко, В.І. Гранатирко, Т.М. Фокіна, А.Т. Шевченко та ін. Поряд з корифеями пензля виставили свої твори юні й перспективні художниці Г.О. Педченко, Я.Ю. Шинкаренко, М.І. Шевченко.