Корсунь-Шевченкiвський державний iсторико-культурний заповiдник

6 вересня виповнюється 95 років від дня народження видатного українського вченого та громадсько-політичного діяча Михайла Брайчевського

У музеї історії Корсунь-Шевченківської битви Заповідника розгорнуто виставку «Був важкий день», присвячену звільненню України від нацистських військ.
На виставці представлено 10 живописних та графічних робіт із фондової колекції Заповідника, серед яких і роботи учасників Корсунь-Шевченківської операції Костянтина Бурякова, Семена Горячева, Володимира Самаренка та Анатолія Татьяніна. Події січня – лютого1944 року назавжди закарбувались у пам’яті цих художників, тому у своїй творчості вони неодноразово поверталися до тих жорстоких 25 днів бойової біографії.

До Дня Незалежності України в художній галереї Заповідника відкрито виставку українських вишитих рушників 1950-х – 1980-х років. Всього представлено 75 рушників. Всі вони взяті на виставку з фондів Заповідника, куди надійшли завдяки пошуковій роботі наукових працівників.

В історичному музеї відкрилася виставка іноземних нагород та значків із фалеристичної колекції Заповідника.
Нагороди і значки представлені трьома блоками.
Перший блок – це ордени, медалі та знаки Австро-Угорщини, Румунії, Прусії, Німеччини, Австрії та Угорщини ХІХ – першої половини ХХ століть.

У літню пору Заповідник відвідують гості з різних куточків України. Ось і сьогодні разом з головою громадської організації «Солдатські матері Корсунщини» Тетяною Перетятько, головою Спілки воїнів АТО Корсунщини Іваном Журавльовим та учасником бойових дій на Сході України Олександром Журавльовим Заповідник відвідали гості з Тернопільщини – Андрій Любунь, митрофорний протоієрей Тернопільської єпархії Православної Церкви України, капелан, волонтер, засновник благодійного фонду «Наша надія. Кременець», організатор і будівничий каплиці-пантеону на честь загиблих на Донбасі українських воїнів та Андрій Біндас (позивний – «Литовець»), сержант, головний старшина дивізіону артилерійської розвідки 44 окремої артилерійської бригади.

 1 2 3 >  Остання