Корсунь-Шевченкiвський державний iсторико-культурний заповiдник

Цього дня, 158 років тому, відбулося перепоховання праху Тараса Шевченка в Каневі. Незадовго до смерті поет написав вірш, в якому ніби підвів підсумки свого життя і зібрався перейти межу вічності

17 травня в Заповіднику було проведено низку заходів із нагоди Європейської акції «Ніч музеїв».

     Ідея святкування виникла в 2006 році в м. Чернівцях. Нині це неофіційне міжнародне свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Його відзначають не лише громадяни України, а й представники української діаспори та прихильники української культури по всьому світу.

 

2 квітня з ініціативи літературно-меморіального музею І.С.Нечуя-Левицького (філіал Заповідника) у Стеблівській загальноосвітній школі  відбулись «Нечуївські читання», в яких взяли участь учителі та учні навчального закладу. Дата для проведення заходу була вибрана не випадково, адже саме цього дня 1918 року Іван Семенович пішов із життя. 

В історичному музеї Заповідника створена виставка «Історичними стежками Криму». На невеликій експозиційній площі представлено близько 50 експонатів із фондової колекції та наукової бібліотеки Заповідника, які розповідають про історію Криму від найдавніших часів до сьогодення. 

 < 1 2 3 4 5 >  Остання