Корсунь-Шевченкiвський державний iсторико-культурний заповiдник
 

ПЛАН

Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника на 2020 рік

 

 1. Комплектування, облік і зберігання фондових колекцій:
 • зібрати, науково опрацювати й здати до фондів 360 музейних предметів;
 • зробити оцифрування колекції музейних предметів художника-графіка, уродженця с. Квіток М.А.Прокопенка (2 230 одиниць зберігання);
 • провести звірення наявності музейних предметів з обліковою фондовою документацією за окремими групами зберігання;
 • щоквартально проводити перевірку стану зберігання експонатів у музеях і художній галереї.
 1. Проведення загальноісторичних досліджень, вивчення фондових колекцій Заповідника:
 • підготувати наукові довідки: «Бібліографія з історії Корсунь-Шевченківської наступальної операції», «Українське сільське житло Корсунщини кінця ХІХ–ХХ ст.», «Чисельність частин і з’єднань Червоної армії в Корсунь-Шевченківській операції», «Корсунщина в роки Української революції 1917–1921 років», «Деревообробка на Корсунщині другої половини ХХ – початку ХХІ ст.»;
 • продовжити роботу над дослідженням тем: «Волонтерський рух на Корсунщині», «Звичаї й обряди жителів села Квітки (заручини, весілля, родини, хрестини, проводи в армію, будівництво)»
 • розпочати роботу над дослідженням наукових тем: «Визвольний рух на Корсунщині 1921–1991 років», «Педагогічна діяльність Івана Нечуя-Левицького. Творчість письменника як засіб національного виховання», «Діяльність закладів культури на Корсунщині у 2009–2021 роках», «Жителі Стеблівської об’єднаної територіальної громади – учасники антитерористичної операції та операції об’єднаних сил на Сході України»;
 • вивчити колекції предметів музейного значення, що знаходяться в Заповіднику на тимчасовому зберіганні: «Корсунщина в чорно-білих світлинах Юрія Кольякова», «Скарб пеньківської археологічної культури», «Архів краєзнавця і поета Станіслава Двірняка», «Паперові банкноти кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.»,  «Колекція боністики отця Юрія Мицика» та здати їх на постійне зберігання до фондів Заповідника.
 1. Проведення Чотирнадцятих наукових читань «Нові дослідження з історії Корсунщини».
 2. Удосконалення постійних експозицій:
 • створити експозиційні комплекси й розділи: «Мобілізація до Червоної армії жителів сіл, звільнених під час Корсунь-Шевченківської наступальної операції населених пунктів»; «Окупаційний режим на Корсунщині під час Другої світової війни», «Сакральне мистецтво Корсунщини»;
 • провести часткову реекспозицію тимчасової стаціонарної виставки «Україна – понад усе» (про учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил на Сході України та волонтерський рух на Корсунщині);
 • завершити створення експозиції інтер’єру кімнати міської квартири другої половини ХХ ст.;
 • завершити часткову реекспозицію залів № 1, 2 меморіального музею К.Г.Стеценка;
 • - музеєфікувати муровану господарську будівлю ХІХ ст. на острові Коцюбинського в м. Корсуні-Шевченківському
 1. Створення 33 стаціонарних і пересувних виставок, зокрема, «Євромайдан», «Воїни Світла», «Музей історії Корсунь-Шевченківської битви: місце в музейному просторі. До 75-річчя з дня заснування», «У перерві між боями (будні воїнів – учасників  Корсунь-Шевченківської битви та російсько-української війни)», «Корсунь староденний (картини, акварелі)», «На весільному рушнику», «Колекція боністики отця Ю. Мицика», «Видова структура біоценозів Корсунського парку», «Родина Кирила Стеценка: внуки і правнуки», «Василь Авраменко і Стеблів», «Музичні інструменти з фондової колекції Заповідника».  
 2. Створення віртуальної виставки «Експонат року – 2019».
 3. Видавнича діяльність:
 • видати матеріали науково-практичної конференції «Літопис історії України: новітня доба»;
 • видати науково-популярний історичний журнал «Корсунський часопис» №38;
 • видати книгу «Археологічна карта Корсунщини».
 1. Виконання планових показників:
 • прийняти відвідувачів - 36 000;
 • провести екскурсій – 603;
 • прочитати лекцій – 89;
 • організувати експонування пересувних виставок – 15
 1. Серед основних заходів року, зокрема, будуть заходи до Дня Героїв Небесної Сотні, 76-ї річниці Корсунь-Шевченківської наступальної операції, 6-ї річниці російсько-української війни на Сході України, 206-ій річниці від дня народження Т.Г.Шевченка, Міжнародного дня музеїв, Дня незалежності України, Дня захисника України, Дня Гідності та Свободи, Міжнародного дня волонтера.
 2. Фізичне збереження об’єктів Заповідника:
 • проведення підтримуючого ремонту виставкових залів художньої галереї, окремих кімнат фондосховища й наукової бібліотеки;
 • проведення підтримуючого ремонту фасадів приміщення лівобічної добудови до брами  й приміщення колишньої санстанції.
 1. Проведення комплексних заходів з вивчення і збереження флори й фауни ландшафтного парку.
 2.  У рамках реалізації проєкту «Збережемо довкілля»:
 • проводити розчистку підліску на території ландшафтного парку, дерев і кущів на садибі Головинських, на території меморіального музею К.Г.Стеценка;
 • продовжити розчистку кущів бузку на горі Янталці;
 • висадити 100 дерев і кущів на території ландшафтного парку;
 • провести Місячник благоустрою «Весняна толока» на території ландшафтного парку;
 • провести екологічну акцію «Чисте джерело» (очищення джерел, що впадають у річку Рось).
 1. Проведення низки природоохоронних заходів з метою екологічного виховання.
 2. Надання платних послуг на суму 278,0 тис. грн.

 

 

____________________________________________ 

ЗВІТ

про роботу Корсунь-Шевченківського

державного історико-культурного заповідника за 2019 рік

 1. На 01 січня 2020 року зібрання фондів Заповідника складає 67 426 музейних предмети (у т.ч. 55 155 одиниць  основного фонду та 12 271 –  науково-допоміжного фонду).
 2. Упродовж 2019 року фонди поповнились 452 музейними предметами (план – 360). Із загальної кількості предметів – 344 основного фонду та 108 – науково-допоміжного. Проведено звірення музейних предметів з обліково-фондовою документацією за групами зберігання: науково-допоміжний фонд, зброя, дорогоцінні метали. Результати звірення оформлені відповідною документацією. Перевірено стан зберігання експонатів у музеях і художній галереї Заповідника, проводилась щоквартальна перевірка наявності й стану зберігання експонатів, що фіксувалось у спеціальних журналах. Порушень не виявлено.
 3. На 01 січня 2020 року книжковий фонд наукової бібліотеки становить 21 619 примірників документів, з них книг і брошур – 17 884 примірники, газет і журналів –  3 708 примірників, аудіовізуальних документів, електронних видань 27 примірників. У 2019 році в бібліотеку надійшло 250 примірників документів, у т.ч. 104 примірники книг з обмінного й резервного фондів Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого.
 4. Станом на 01 січня 2020 року в експозиціях музеїв і художній галереї Заповідника знаходиться 6 931 експонат, з них основного фонду – 2 980.
 5. У звітному періоді було створено й експонувалось 33 стаціонарних і  7 пересувних виставок. На стаціонарних виставках було представлено 961 експонат, на пересувних – 254 експонати з фондових колекцій Заповідника й інших установ, а також з приватних колекцій. Пересувні виставки за межами Заповідника експонувалися 26 разів.
 6. Упродовж року з експозиціями музеїв і галереї, стаціонарними виставками і пам’ятками Заповідника познайомилось 23 842 особи (план – 36 000). Для відвідувачів проведено 665 екскурсій (план – 603), у т.ч. тематичних – 110. План по відвідуванню виконаний на  66,3 %, по екскурсіях – на  110,3 %. У порівнянні з 2018 роком кількість відвідувачів зменшилась на 2 448 осіб, кількість екскурсій – на 272. Спад кількості відвідувачів пояснюється низкою об’єктивних причин. Для поліпшення ситуації були активізовані зв’язки з туристичними агентствами й фірмами міст Біла Церква, Знам’янка, Кам’янка, Канів, Київ, Кропивницький, Лисянка, Олександрія, Сміла, Умань, Черкаси. Організовано 102 учнівські групи (2 036 осіб) з Корсунь-Шевченківського району.
 7. 26 жовтня на території архітектурного комплексу в м. Корсуні-Шевченківському відбулось освячення православної каплиці святих первоверховних апостолів Петра і Павла. Чин освячення здійснив настоятель Свято-Преображенського храму Православної церкви України в м. Корсуні-Шевченківському, протоієрей Ростислав Било, благочинний Корсунь-Шевченківського району.
 8. За звітний період переважно в учнівських аудиторіях прочитано 112 лекцій (план – 89), на яких побувало 2 767 осіб (у т.ч. на селі – 32 i 524, відповідно).
 9. У 2019 році проводились заходи в рамках соціально-культурних, мистецько-культурних і культурно-освітніх проєктів. Усіма формами науково-освітньої роботи охоплено 30 499 осіб.
 10. За результатами досліджень попередніх років підготовлені наукові довідки:  «Корсунщина і Революція Гідності», «Волонтерський рух на Корсунщині», «І.С. Нечуй-Левицький і сучасність», «Наївне малярство Корсунщини ХХ ст. як сегмент мистецької спадщини в історії України», «Гончарство на Корсунщині в другій половині ХХ – на початку ХХІ ст.», «К.Г. Стеценко: малодосліджені сторінки життя і творчості».
 11. Організована й проведена науково-практична конференція «Літопис історії України: новітня доба». У програмі конференції було 52 повідомлення науковців, зокрема, з  Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені   М.Т. Рильського НАН України, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету біоресурсів і природокористування, Київського національного торговельно-економічного університету, Української медичної стоматологічної академії, Національної академії наук вищої освіти України, Шевченківського національного заповідника, Національних заповідників «Батьківщина Тараса Шевченка», «Чигирин», «Гетьманська столиця» і «Замки Тернопілля».
 12. Науковці Заповідника взяли участь у VІІІ Всеукраїнській краєзнавчій конференції «Важкий шлях до свободи: сучасний погляд на події та долі людей Придніпров’я (1917–1991)» (м. Дніпро), і Всеукраїнській науково-практичній конференції «Історичні, правові та природоохоронні аспекти збереження рослинного світу каньйонів України» (м. Кам’янка).
 13. Проведені Тринадцяті наукові читання «Нові дослідження з історії Корсунщини», засідання круглих столів: «Маловідомі сторінки Корсунь-Шевченківської наступальної операції (до75-річчя Корсунь-Шевченківської наступальної операції)» і «Корсунському часопису – 25».
 14. Коштом Черкаської обласної державної адміністрації видана книга «Палацовий ансамбль на гранітних островах» та коштом Заповідника журнал «Корсунський часопис» № 37.
 15. Станом на 1 січня 2020 року на балансі Заповідника знаходиться 18 пам’яток, з них 12 – національного значення (археологічна – 1, історичні – 2, архітектури й містобудування – 8, садово-паркового мистецтва – 1), 6 – місцевого значення (історичні – 3, монументального мистецтва – 1, архітектури й містобудування – 2). Усі пам’ятки архітектури й містобудування потребують реставрації і капітального ремонту, 2 з них (швейцарський будинок і будинок Головинських) перебувають в аварійному стані. У центральній залі палацу та частково в двох прилеглих до неї залах спостерігається вологість стін та окремих відкритих ділянок, що не виключає появу білого домового гриба. Кошти з місцевого бюджету на виготовлення проєктно-кошторисної документації для проведення капітальних ремонтів і реставрації не виділялись, що унеможливлює участь у грандах і державних програмах. Кошти на проведення капітальних робіт і реставрації, окрім коштів на придбання котла НІІСТУ-5, не були передбачені кошторисом видатків 2019 року.
 16. Упродовж року працівниками Заповідника здійснено комплекс робіт з фізичного збереження об’єктів. Так, зокрема, проведено підтримуючий ремонт головних фасадів триповерхового флігеля і правобічної добудови до в’їзної брами, інтер’єрів трьох залів художньої галереї, двох виставкових залів та одного залу історичного музею,  фасадів будівлі літературно-меморіального музею І.С.Нечуя-Левицького, закінчено улаштування відмостки навколо будівлі й відремонтовано службове приміщення музею.
 17. З метою збереження на території Заповідника рослинного генофонду висаджено понад сто дерев і кущів, зокрема, нові екземпляри хвойних, горіхи, гінкго, магнолії, бузок, гібіскус, самшит.

Від Ради ботанічних садів і дендропарків України отримано 16 сортів насіння з насіннєвого фонду Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН, 3 з яких на даний час проходять стратифікацію.

 1. У рамках проєкту «Весняна толока» силами працівників Заповідника за участі учасників АТО, волонтерів, працівників відділу культури Корсунь-Шевченківської районної державної адміністрації прибрано від вітровальних дерев, а також розчищено підріст і підлісок на  території парку площею 5 га.
 2. Під час проведення екологічної акції «Чисте джерело» було очищене «Русалчине джерело» і 30 м русла струмків, що впадають у р. Рось на території парку.
 3. Упродовж року проводились екологічні акції, спрямовані на збереження флори і фауни парку й екологічне виховання.
 4. Від надання платних послуг на спеціальний рахунок Заповідника надійшло 358,2 тис. грн. (план – 266,0 тис. грн).
 5. Через систему «ProZorro» для котельні Заповідника придбано 65 т вугілля, 138 м3 дров.

 

 

____________________________________________ 
 
 

Корсунь-Шевченківський Державний історико-культурний заповідник

 

БАЛАНС

на  01  січня 2020 року

 

Форма №1-дс

 

АКТИВ

Код рядка

На початок звітного періоду

На кінець звітного періоду

1

2

3

4

І. НЕФІНАНСОВІ АКТИВИ

Основні засоби:

1000

25843772

25902692

первісна вартість

1001

27090766

27165406

знос

1002

1246994

1262714

Інвестиційна нерухомість:

1010

-

-

первісна вартість

1011

-

-

знос

1012

-

-

Нематеріальні активи:

1020

-

-

первісна вартість

1021

-

-

накопичена амортизація

1022

-

-

Незавершені капітальні інвестиції

1030

-

-

Довгострокові біологічні активи:

1040

-

-

первісна вартість

1041

-

-

накопичена амортизація

1042

-

-

Запаси

1050

236195

136195

Виробництво

1060

-

-

Поточні біологічні активи

1090

-

-

Усього за розділом І

1095

26079967

26038887

ІІ. ФІНАНСОВІ АКТИВИ

Довгострокова дебіторська заборгованість

1100

-

-

Довгострокові фінансові інвестиції, у тому числі:

1110

-

-

цінні папери, крім акцій

1111

-

-

акції та інші форми участі в капіталі

1112

-

-

Поточна дебіторська заборгованість:

 

 

 

за розрахунками з бюджетом

1120

-

-

за розрахунками за товари, роботи, послуги

1125

-

-

за наданими кредитами

1130

-

-

за виданими авансами

1135

-

-

за розрахунками із соціального страхування

1140

-

-

за внутрішніми розрахунками

1145

-

-

інша поточна дебіторська заборгованість

1150

-

-

Поточні фінансові інвестиції

1155

-

-

Грошові кошти та їх еквіваленти розпорядників бюджетних коштів та державних цільових фондів у:

 

 

 

національній валюті, у тому числі в:

1160

68400

160637

касі

1161

-

-

казначействі

1162

68400

160637

установах банків

1163

-

-

дорозі

1164

-

-

іноземній валюті

1165

-

-

Кошти бюджетів та інших клієнтів на:

 

 

 

єдиному казначейському рахунку

1170

-

-

рахунках в установах банків, у тому числі в:

1175

-

-

національній валюті

1176

-

-

іноземній валюті

1177

-

-

Інші фінансові активи

1180

-

-

Усього за розділом ІІ

1195

68400

160637

ІІІ. ВИТРАТИ МАЙБУТНІХ ПЕРІОДІВ

1200

-

-

БАЛАНС

1300

26148367

26199524

 

ПАСИВ

Код рядка

На початок звітного періоду

На кінець звітного періоду

1

2

3

4

І. ВЛАСНИЙ КАПІТАЛ ТА ФІНАНСОВИЙ РЕЗУЛЬТАТ

Внесений капітал

1400

25843772

25902692

Капітал у дооцінках

1410

-

-

Фінансовий результат

1420

303888

296832

Капітал у підприємствах

1430

-

-

Резерви

1440

-

-

Цільове фінансування

1450

-

-

Усього за розділом І

1495

26147660

26199524

II. ЗОБОВ'ЯЗАННЯ

Довгострокові зобов’язання:

 

 

 

за цінними паперами

1500

-

-

за кредитами

1510

-

-

інші довгострокові зобов’язання

1520

-

-

Поточна заборгованість за довгостроковими зобов’язаннями

1530

-

-

Поточні зобов’язання:

 

 

 

за платежами до бюджету

1540

-

-

за розрахунками за товари, роботи, послуги

1545

-

-

за кредитами

1550

-

-

за одержаними авансами

1555

-

-

за розрахунками з оплати праці

1560

707

-

за розрахунками із соціального страхування

1565

-

-

за внутрішніми розрахунками

1570

-

-

інші поточні зобов’язання, з них:

1575

-

-

за цінними паперами

1576

-

-

Усього за розділом ІІ

1595

707

-

ІІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

1600

-

-

ІV. ДОХОДИ МАЙБУТНІХ ПЕРІОДІВ

1700

-

-

БАЛАНС

1800

26148367

26199524

 

Керівник (посадова особа)                                                                                              Степенькіна П.Я.

 

 

 

____________________________________________ 

 
 

ЗВІТ

ПРО ФІНАНСОВІ РЕЗУЛЬТАТИ

за 2019 рік

 

Форма №2-дс

І. ФІНАНСОВИЙ РЕЗУЛЬТАТ ДІЯЛЬНОСТІ

 

Стаття

 

Код рядка

 

За звітний період

За аналогічний період попереднього року

1

2

3

4

ДОХОДИ

 

 

 

Доходи від обмінних операцій

 

-

-

Бюджетні асигнування

2010

5987380

5343044

Доходи від надання послуг (виконання робіт)

2020

345271

231111

Доходи від продажу активів

2030

-

-

Фінансові доходи

2040

-

-

Інші доходи від обмінних операцій

2050

15098

18000

Усього доходів від обмінних операцій

2080

6347749

5592155

Доходи від необмінних операцій

 

 

 

Податкові надходження

2090

-

-

Неподаткові надходження

2100

-

-

Трансферти

2110

-

-

Надходження до державних цільових фондів

2120

-

-

Інші доходи від необмінних операцій

2130

2705

-

Усього доходів від необмінних операцій

2170

2705

-

Усього доходів

2200

6350454

5592155

ВИТРАТИ

 

 

 

Витрати за обмінними операціями

 

-

-

Витрати на виконання бюджетних програм

2210

6343468

5595235

Витрати на виготовлення продукції (надання послуг, виконання робіт)

2220

-

-

Витрати з продажу активів

2230

-

-

Фінансові витрати

2240

-

-

Інші витрати за обмінними операціями

2250

14042

-

Усього витрат за обмінними операціями

2290

6357510

5595235

 

Витрати за необмінними операціями

 

 

 

Трансферти

2300

-

-

Інші витрати за необмінними операціями

2310

-

-

Усього витрат за необмінними операціями

2340

-

-

Усього витрат

2380

6357510

5595235

Профіцит/дефіцит за звітний період

2390

-7056

-3080

 

 

 

ІІ. ВИДАТКИ БЮДЖЕТУ (КОШТОРИСУ) ЗА ФУНКЦІОНАЛЬНОЮ КЛАСИФІКАЦІЄЮ ВИДАТКІВ ТА КРЕДИТУВАННЯ БЮДЖЕТУ

 

Найменування показника

 

Код рядка

 

За звітний період

За аналогічний період попереднього року

1

2

3

4

Загальнодержавні функції

2420

-

-

Оборона

2430

-

-

Громадський порядок, безпека та судова влада

2440

-

-

Економічна діяльність

2450

-

-

Охорона навколишнього природного середовища

2460

-

-

Житлово-комунальне господарство

2470

-

-

Охорона здоров’я

2480

-

-

Духовний та фізичний розвиток

2490

6357510

5595235

Освіта

2500

-

-

Соціальний захист та соціальне забезпечення

2510

-

-

УСЬОГО:

2520

6357510

5595235

 

ІІІ. ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ (КОШТОРИСУ)

 

 

Стаття

 

Код рядка

Загальний фонд

Спеціальний фонд

 

план на звітний рік

фактична сума виконання за звітний період

різниця (графа 4 мінус графа 3)

план на звітний рік із урахуванням змін

фактична сума виконання за звітний період

різниця (графа 7 мінус графа 6)

1

2

3

4

5

6

7

8

ДОХОДИ

 

 

 

 

 

 

 

Податкові надходження

2530

-

-

-

-

-

-

Неподаткові надходження

2540

-

-

-

-

-

-

Доходи від власності та підприємницької діяльності

 

2541

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

Адміністративні збори та платежі, доходи від некомерційної господарської діяльності

 

2542

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

Інші неподаткові надходження

2543

-

-

-

-

-

-

Власні надходження бюджетних установ

 

2544

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

Доходи від операцій з капіталом

2550

-

-

-

-

-

-

Офіційні трансферти, з них:

2560

-

-

-

-

-

-

від органів державного управління

2561

-

-

-

-

-

-

Цільові фонди

2570

-

-

-

-

-

-

Надходження державних цільових фондів

2580

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

Надходження Пенсійного фонду України

 

2581

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

Надходження Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття

 

 

2582

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

 

 

-

Надходження Фонду соціального страхування України

 

2583

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

Інші надходження

2590

-

-

-

-

-

-

Усього доходів

2600

-

-

-

-

-

-

ВИТРАТИ

 

 

 

 

 

 

 

Оплата праці і нарахування на заробітну плату

 

2610

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

Використання товарів і послуг

2620

-

-

-

-

-

-

Обслуговування боргових зобов’язань

2630

-

-

-

-

-

-

Поточні трансферти, з них:

2640

-

-

-

-

-

-

органам державного управління інших рівнів

 

2641

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

Соціальне забезпечення

2650

-

-

-

-

-

-

Інші поточні видатки

2660

-

-

-

-

-

-

Нерозподілені видатки

2670

-

-

-

-

-

-

Придбання основного капіталу

2680

-

-

-

-

-

-

Капітальні трансферти, з них:

2690

-

-

-

-

-

-

органам державного управління інших рівнів

 

2691

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

Внутрішнє кредитування

2700

-

-

-

-

-

-

Зовнішнє кредитування

2710

-

-

-

-

-

-

Усього витрат

2780

-

-

-

-

-

-

Профіцит/дефіцит за звітний період

2790

-

-

-

-

-

-

 

   IV. ЕЛЕМЕНТИ ВИТРАТ ЗА ОБМІННИМИ ОПЕРАЦІЯМИ

 

Стаття

 

Код рядка

 

За звітний період

За аналогічний період попереднього року

1

2

3

4

Витрати на оплату праці

2820

4410070

3911407

Відрахування на соціальні заходи

2830

928842

856092

Матеріальні витрати

2840

985383

623055

Амортизація

2850

19173

19026

Інші витрати

2860

14042

185655

Усього

2890

6357510

5595235

 

 

Керівник (посадова особа)                                                                                              Степенькіна ПЯ