Корсунь-Шевченкiвський державний iсторико-культурний заповiдник

ФЕДОРЕНКО БОРИС МИХАЙЛОВИЧ

(23.02.1946 –  29.01.2012)

Живописець, член Національної спілки художників України, Почесний громадянин м. Корсуня-Шевченківського

Народився в селі Сидорівці Корсунь-Шевченківського району. Закінчив Сидорівську школу, Яворівське училище художнього різьблення по дереву (1964), Київський художній інститут (1974). Працював у галузі станкового живопису.

Першу перемогу здобув на загальноєвропейському конкурсі-виставці, який відбувся у 1997 р. в італійському місті Чінколе,  де була представлена його робота «Дівчинка з собакою». Вона була визнана кращою. За цей мистецький твір художник отримав першу премію і був нагороджений Золотою медаллю за досягнення в образотворчому мистецтві.

Перша персональна виставка художника відбулась у 1999 р. у художній галереї Заповідника.  Борис Михайлович передав тоді Заповіднику  9 живописних робіт, на основі яких і був створений персональний зал художника.

У своїй творчості Борис Михайлович багато уваги приділяв пейзажам. Писав роботи, як правило, на пленері. У залі представлені роботи «Черкащина», на якій змальований куточок природи біля села Сидорівки, та «Біля села», пейзаж якої наближається до італійських пасторалей.

У пошуках пейзажних сюжетів Борис Михайлович подорожував не лише Україною, а й бував у багатьох зарубіжних країнах. Так, відвідавши Німеччину, він зацікавився старою будівлею – це  «Замок Райзенберг». Змалювавши цей замок, художник показав себе майстром ведут.

Серед жанрів, до яких звертався в своїй творчості художник, значне місце належить  портрету. У залі експонується портрет заслуженого працівника культури України Анатолія Івановича Бахмута (2002), багаторічного директора художньої галереї.

Борис Михайлович  був одним із директорів творчого об’єднання «Арт-Європа», одним із організаторів і учасників міжнародних пленерів поблизу м. Дубовиці (Словакія), учасником творчих груп в Італії. Художник  створив цикл творів про природу і людей цих країн, зокрема, роботи «Дубовиця», «Нумана. Італія». 

Борис Федоренко написав 2 тисячі живописних та сотні графічних робіт. Його твори знаходяться в багатьох музеях, галереях та приватних колекціях в Україні, Італії, Франції, Німеччині, Канаді, Ірландії. У творчості Бориса Федоренка  органічно поєднуються кращі риси і досягнення українського, російського, італійського класичного образотворчого мистецтва.

П.Я. Степенькіна, директор Заповідника