Корсунь-Шевченкiвський державний iсторико-культурний заповiдник

Дорогі друзі!

Вітаємо всіх, хто завітав сьогодні на сайт Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника, і сподіваємося, що станете постійними його відвідувачами. 

 

  

__________________________________________________________

 

7 березня 2017 р. започаткував свою роботу «Клуб інтелектуального спілкування». Його учасниками стали учні 9-10 класів Корсунь-Шевченківської середньої школи №2. Перше засідання клубу було присвячене Українській революції 1917 – 1921 рр.

Засідання клубу провів кандидат історичних наук, завідувач історичного музею Заповідника Станіслав Степенькін.

____________________________________________________________________________________________

Виставка «Україна у вогні» експонується в музеї історії Корсунь-Шевченківської битви

 

До річниці Корсунь-Шевченківської наступальної операції (24 січня – 17 лютого 1944 р.) в музеї історії Корсунь-Шевченківської битви розгорнуто виставку «Україна у вогні», на якій представлено 15 творів батального живопису. Написані у 1944 – 1960-х рр., вони реалістично відтворюють події звільнення України від нацистських військ.

Подіям форсування Дніпра присвячені картини «Штаб 2 Українського фронту» (худ. В.Є. Хомко, 1948 р.) та «На Букринському плацдарму» (худ. І.М. Крожков, 1946 р.).

За відзнаку в Корсунь-Шевченківській битві понад ста воїнам було присвоєно звання Героя Радянського Союзу, окремим із них присвячена серія картин художників І.Д. Кривецького та В.В. Смоляра, написаних у 1960-х рр.

Робота художника В.Є. Хомка «Квітчанська оборона» (1947) присвячена жителям с. Квітки, котрі разом із бійцями 180 стрілецької дивізії не випустили з оточення противника, який намагався прорватися на цій ділянці фронту.

На виставці представлений етюд одного з найвідоміших художників-баталістів студії військових художників імені М.Б. Грекова П.О. Кривоногова  «Грековець на полі бою» (1944 р.). Замальовка зроблена автором у березні 1944 р. там, де в лютому 1944 р. гриміли бої. Автор виконав багато малюнків, оригінали яких зберігаються у фондах Заповідника і за якими художник написав дві картина: «Корсунь-Шевченківське бойовище» та «17 лютого 1944 року в районі Корсуня-Шевченківського».

Виставка експонуватиметься до 1 травня 2017 р.

 

  

 


Про нас Екскурсії Лекції