Корсунь-Шевченкiвський державний iсторико-культурний заповiдник

30 травня відбулося засідання «Круглого столу» з нагоди 25-річчя з часу виходу науково-популярного історичного видання «Корсунський часопис», започаткованого Корсунь-Шевченківським державним історико-культурним заповідником. Його місія – це «відновити давні традиції української інтелігенції: викликати інтерес до минулого свого народу, допомогти осягнути його велич, усвідомити себе нащадком давнього роду».

Цього дня, 158 років тому, відбулося перепоховання праху Тараса Шевченка в Каневі. Незадовго до смерті поет написав вірш, в якому ніби підвів підсумки свого життя і зібрався перейти межу вічності

17 травня в Заповіднику було проведено низку заходів із нагоди Європейської акції «Ніч музеїв».

     Ідея святкування виникла в 2006 році в м. Чернівцях. Нині це неофіційне міжнародне свято, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Його відзначають не лише громадяни України, а й представники української діаспори та прихильники української культури по всьому світу.

 

2 квітня з ініціативи літературно-меморіального музею І.С.Нечуя-Левицького (філіал Заповідника) у Стеблівській загальноосвітній школі  відбулись «Нечуївські читання», в яких взяли участь учителі та учні навчального закладу. Дата для проведення заходу була вибрана не випадково, адже саме цього дня 1918 року Іван Семенович пішов із життя. 

 1 2 3 >  Остання