Корсунь-Шевченкiвський державний iсторико-культурний заповiдник

«Повсякденне життя корсунців. Восьмидесяті роки ХХ століття»

У холі історичного музею експонується виставка, присвячена повсякденному життю корсунців 80-х років ХХ століття. На виставці представлені фото, листівки, журнали, нумізматика, предмети загального вжитку та інше.

Серед  фото, представлених на виставці, -  "Вручення ордена Вітчизняної війни І ступеня місту Корсуню-Шевченківському" (4 травня 1982 р.),  "Відкриття історичного музею" (29 серпня 1982 р.); фото, на котрих показано дитячі та шкільні роки корсунців; місцеві свята, зокрема, свято "Проводи зими",  проведене учасниками художньої самодіяльності Корсунь-Шевченківського районного Будинку культури. У 80-х роках щороку проводилось Свято квітів, в якому брали участь школи, різні організації, у тому числі і музей. Тому на виставці представлений диплом ІІ ступеня, яким нагороджений колектив музею історії Корсунь-Шевченківської битви за участь у святі квітів (1984 р.).

Серед предметів нумізматики цікавими є значки "Общество книголюбов" (до них додається членська книжка), значок "За роботу без аварій", медаль настільна "950 років Корсунь-Шевченківському" та інші.

Серед предметів повсякденного вжитку експонуються музичні платівки, які були популярні в 80-х роках – "Бітлз", "Пол Маккартні"; журнали, що виписували та купували, – "Україна", "Радянська жінка", "Советский экран", дитячі журнали "Малятко", "Колобок", "Веселые картинки", місцева газета "Ленінським шляхом". Також на виставці знаходиться й кілька фарфорових статуеток. Їх часто дарували як подарунки, ними прикрашали інтер'єри домівок. Тут є і годинники, як настільні, так наручні. Цікавими є електричні прилади: електробритва "Харків", фотоспалах "Смена-8М", радіоприймач переносний, касетний магнітофон "Весна"; фільмоскоп "Огонек", спеціально призначений для демонстрування рулонних діафільмів.

Популярними у 1980-х роках були вітальні листівки з різними святами. На виставці представлені деякі з них: "З Новим роком", "З святом", "1 Травня" та ін.

Також можна дізнатись про гроші, що були в широкому вжитку у 80-х роках, зокрема, купюри номіналом "1 рубль", "3 рублі", "5 рублів" та білети грошово-речової лотереї.

Популярними в ті роки серед дівчаток були зошити, так звані "Тетради юности", до котрих записували вірші та розповіді про кохання; "Анкети", які давали заповнювати друзям, однокласникам. Розповсюдженим захопленням було збирання поштових марок, кишенькових календариків, листівок. На виставці представлені  і альбом з марками, і календарики. Є на виставці й кілька дитячих іграшок, притаманних 1980-им рокам.

Всього на виставці представлено 105 експонатів.    

                                                     Автор виставки молодший науковий співробітник В. Шульга.